کد خبر : ۳۴۷۲۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۵ نگرش اشتباه درباره درمان COVID-۱۹

بحران کرونا باعث شده است که بیش از هر زمان دیگری اطلاعات بهداشتی گسترده ای در اختیار افراد قرار بگیرد. اما گاهی برخی از این اطلاعات، نگرش های نادرستی درباره کرونا ایجاد می کنند که حتی خطرناک محسوب می شوند. این نگزش ها از رژیم های غذایی تا چگونگی درمان را شامل می شوند.

۵ نگرش اشتباه درباره درمان COVID-۱۹

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بحران کرونا باعث شده است که بیش از هر زمان دیگری اطلاعات بهداشتی گسترده ای در اختیار افراد قرار بگیرد. اما گاهی برخی از این اطلاعات، نگرش های نادرستی درباره کرونا ایجاد می کنند که حتی خطرناک محسوب می شوند. این نگزش ها از رژیم های غذایی تا چگونگی درمان را شامل می شوند.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، برخی توصیه های اینترنتی واقعا وحشتناک محسوب می شوند. برای مثال توصیه به مصرف سفیدکننده یا الکل طبی به عنوان نوشیدنی با هدف کشتن ویروس کرونا از مواردی باورنکردنی بود که متاسفانه نتایجی ناراحت کننده نیز ثبت کرد. با این حال برخی دیگر از توصیه ها نیز وجود دارند که گرچه چندان خطرناک به نظر نمی رسند، اما درواقع مخاطراتی متعدد دارند. در ادامه به برخی از این موارد می پردازیم:

اگر یک بار کرونا گرفته اید پس نیازی نیست رعایت کنید!
مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها هنوز در حال مطالعه چگونگی مصونیت از کرونا است، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که اگر یک بار به کرونا مبتلا شده باشید، به شکل کامل در برابر این بیماری مصونیت داشته باشید؛ بنابراین باید سعی کنید تا حد امکان حتی در صورت بهبودی پس از کرونا نکات بهداشتی را برای حفظ سلامتی خود و اطرافیانتان رعایت کنید.

به بدنتان سرما و گرسنگی بدهید تا تب شما قطع شود
یک نسخه عامیانه و به شدت خطرناک که در فضای مجازی دیده می شود این است که افراد باید به خود گرسنگی بدهند تا زودتر بهبودی یابند. این باور عامیانه متعلق به گذشته است و هیچ پایه علمی برای آن وجود ندارد. بدن شما در پاسخ به عفونت دچار تب می شود و برای بهبودی از این بیماری، به مقدار زیادی مواد مغذی، مایعات و استراحت نیاز دارد. هنگامی که شما تب را تحمل می کنید، به حالت عادی غذا بخورید و بدن خود را آزار ندهید.

برای محافظت از قلب خود در دوران شیوع کرونا از خوردن تخم مرغ خودداری کنید
یکی از شایعات جدید دیگر این بود که از خوردن زرده تخم مرغ خودداری کنید، زیرا کلسترول بالایی دارند، بنابراین می توانند سطح کلسترول خون شما را بالا ببرند و در نهایت می تواند به بیماری های قلبی کمک کند. امروزه ما می دانیم که کلسترول مواد غذایی سالم تأثیر کمی بر میزان کلسترول خون دارد و تخم مرغ ها نیز منبع مناسبی از پروتئین، ویتامین D. و ویتامین های گروه B. هستند. کارشناسان می گویند که مصرف روزانه دو عدد زرده تخم مرغ بی خطر است.

باید بدنتان را سم زدایی کنید
اینترنت پر شده از محصولاتی که قول سم زدایی بدن شما را می دهند، این محصولات حاوی رژیم های غذایی پر از نوشدنی و مکمل هایی هستند که درواقع هیچ تاثیر بر مبتلا شدن یا مبتلا نشدن به کرونا ندارند. اگر مایلید بدنی سالم داشته باشید، رژیم غذایی سالم همراه با ورزش را امتحان کنید.

فقط آبمیوه بنوشید
نوشیدن آب میوه ممکن است احساس خوبی داشته باشد، اما بدن شما را "تمیز" و ضد کرونا نخواهد کرد. این رژیم ها همچنین می توانند احساس گرسنگی را در بدن شما افزایش دهند. زیرا آب میوه متشکل از قند فراوان و فاقد فیبر میوه و سبزیجات است.

کلید واژه :

درمان COVID

،

۱۹

،

COVID

،

۱۹

ثبت نظرات
captcha