کد خبر : ۳۴۷۲۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره وضعیت خدمات بهداشتی آفریقا

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه هشدار داد که در صورت بی توجهی و سهل انگاری در زمینه ارایه خدمات بهداشتی، بیش از ۵۰۰ هزار نفر در جنوب صحرای آفریقا در سال جاری و سال آینده جان خود را از دست می دهند.

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره وضعیت خدمات بهداشتی آفریقا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش وب سایت رسمی سازمان جهانی بهداشت، یک گروه مدل سازی این سازمان و برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز (UNAIDS) پیش بینی می کنند که کرونا، ایدز و سل در صورت ادامه وضعیت کنونی ارایه خدمات بهداشتی در جنوب صحرای آفریقا جان مردم را بشدت تهدید خواهد کرد.

تخمین زده می شود در سال ۲۰۱۸ در حدود ۴۷۰ هزار نفر در منطقه آفریقا در ارتباط با بیماری ایدز جان خود را از دست داده اند.

دکتر تدروس آدهانوم دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: چشم انداز وحشتناک کشته شدن نیم میلیون نفر دیگر در آفریقا در اثر بیماری های ایدز به مثابه بازگشت به گذشته دردناک و فاجعه بار است.

وی افزود: ما باید این موضوع را به عنوان یک پیام هشدار به کشور ها برسانیم تا راه های پایداری کلیه خدمات حیاتی سلامت را مشخص کنیم.

به گفته آدهانوم، برخی از کشور ها در حال حاضر اقدامات مهمی را درباره ایدز انجام داده اند و تا حدودی اطمینان حاصل شده که مردم می توانند خدمات درمانیدریافت کنند و ما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که منابع جهانی آزمایش و درمان به کشور هایی که به آن ها احتیاج دارند، ادامه می یابد.

در جنوب صحرای آفریقا تخمین زده می شود ۲۵.۷ میلیون نفر با ایدز زندگی می کنند و ۱۶.۴ میلیون نفر (۶۴٪) در سال ۲۰۱۸ تحت درمان ضد ویروسی قرار گرفتند.

کلید واژه :

هشدار سازمان جهانی بهداشت

،

خدمات بهداشتی آفریقا

،

صحرای آفریقا

ثبت نظرات
captcha