کد خبر : ۳۴۷۲۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شانس ابتلا به کرونا در بیماران آسمی کمتر است

در تحقیقات اخیر محققان ایرانی و آمریکایی در خصوص بیماری کووید ۱۹ ثابت شده است که بیماران مبتلا به آسم شانس کمتری برای ابتلا به این بیماری دارند.

شانس ابتلا به کرونا در بیماران آسمی کمتر است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سه ماه است که همزیستی با کرونا را یاد گرفته ایم، ویروسی که علاوه بر نگرانی های ناشی از واگیری با خود انواع و اقسام حواشی و شایعات را به همراه آورد، یکی از این شایعات، بیشتر در معرض آسیب بودن بیماران مبتلا به آسم و بیماری های زمینه ای ریوی به این ویروس بود، اما این موضوع در تحقیقات اخیر محققان ایرانی و آمریکایی اثبات نشده و شاید این افراد حتی شانس کمتری از ابتلا به کووید ۱۹ داشته باشند.

اسفندماه سال ۹۸ بود که شیوع بیماری کرونا در ایران از قم آغاز شد و با سرعت زیادی تقریبا همه استان ها را درگیر کرد، اما انتشار شایعات مختلف در فضای مجازی و برخی رسانه ها وحشت عمومی از این بیماری را بیشتر کرد، نخستین روزهای شیوع این بیماری در دنیا حرف از این بود که بیماران مبتلا به آسم بیشتر در معرض ابتلا به کووید ۱۹ و حتی مرگ هستند، شایعه ای که این بیماران را در هراسی ابدی نگه داشت.

مبتلایان به آسم داروهای خود را مصرف کنند

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این که بیماران مبتلا به آسم و انسداد ریه داروهای خود را قطع نکنند، گفت: این بیماران نگران نباشند و به هیچ وجه اسپری استنشاقی خود را از ترس ابتلا به بیماری کرونا قطع نکنند، در تحقیقات مشخص شده که مصرف اسپری کورتیکو استروئید به هیچ عنوان احتمال ابتلا به کرونا را در بیماران بالا نمی برد.

به گفته قانعی، این افراد می توانند مانند افراد عادی در محل کار و جامعه البته با رعایت نکات بهداشتی حاضر شوند و اسپری استنشاقی خود را هم بدون هیچ محدودیتی مصرف کنند.

مبتلایان به آسم داروهای خود را مصرف کنند

اما در تحقیقات اخیر محققان ایرانی و آمریکایی ثابت شده است که بیماران مبتلا به آسم شانس کمتری برای ابتلا به بیماری کووید ۱۹ دارند.

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این که بیماران مبتلا به آسم و انسداد ریه داروهای خود را قطع نکنند، گفت: این بیماران نگران نباشند و به هیچ وجه اسپری استنشاقی خود را از ترس ابتلا به بیماری کرونا قطع نکنند. در تحقیقات مشخص شده که مصرف اسپری کورتیکو استروئید به هیچ عنوان احتمال ابتلا به کرونا را در بیماران بالا نمی برد.

به گفته قانعی، این افراد می توانند مانند افراد عادی در محل کار و جامعه البته با رعایت نکات بهداشتی حاضر شوند و اسپری استنشاقی خود را هم بدون هیچ محدودیتی مصرف کنند.

کلید واژه :

کرونا

،

بیماران آسمی

ثبت نظرات
captcha