کد خبر : ۳۴۷۲۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

داروی روماتیسم برای درمان کرونا جواب داد

نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، یک نوع داروی روماتیسم که در ایالات متحده و فرانسه برای معالجه ویروس کرونا آزمایش شده، علائم بیماران را طی ۷۲ ساعت بهبود داده است.

داروی روماتیسم برای درمان کرونا جواب داد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، یک نوع داروی روماتیسم که در ایالات متحده و فرانسه برای معالجه ویروس کرونا آزمایش شده، علائم بیماران را طی ۷۲ ساعت بهبود داده است.

حدود سه هفته پیش، صدها نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بزرگ ترین آزمایش دنیا در انگلیس، داروی توسیلیزومب دریافت کردند.

توسیلیزومب، یک داروی سرکوب کننده سیستم ایمنی است که بیشتر در درمان روماتیسم مفصلی و آرتریت ایدیوپاتیک گسترده جوانان (نوعی آرتریت شدید در کودکان) استفاده می شود.

ایمران شریف، فوق تخصص ریه از کالیفرنیا از این دارو برای درمان بیماران مبتلا به کرونا و دارای علائم شدید آسیب ریوی استفاده کرد.

وی گفت: در طی ۷۲ ساعت وضعیت یک بیمار بهبود یافته و آنها بعد از پنج روز دستگاه تنفسی را از وی جدا کرده اند.

محققان معتقدند که این دارو توفان سیتوکین را کاهش می دهد، در این مورد بدن نه تنها با ویروس مقابله نمی کند بلکه به سلول ها و بافت های خود نیز حمله می کند.

کارشناسان تأکید می کنند، هنوز هیچ تأییدی برای مصرف این دارو وجود ندارد و به آزمایش های بیشتر و درمان تجربی احتیاج است تا از مؤثر بودن آن اطمینان حاصل شود.

در حال حاضر، توسیلیزومب برای استفاده در بیماران کرونایی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تأیید نشده است.

برخی از پزشکان نیز باور دارند، توسیلیزومب ضد ویروس کرونا نیست و تنها ممکن است در برخی از بیماران که دچار التهاب و تخریب ریه ناشی از پنومونی COVID-19 هستند، موثر باشد.

کلید واژه :

داروی روماتیسم

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha