کد خبر : ۳۴۷۲۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مصرف توت سیب و چای خطر آلزایمر را کاهش می دهند

محققان گزارش کردند که مصرف مرتب انواع توت ها، سیب و چای می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را در سنین پیری کاهش دهد.

مصرف توت سیب و چای خطر آلزایمر را کاهش می دهند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محققان گزارش کردند که مصرف مرتب انواع توت ها، سیب و چای می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را در سنین پیری کاهش دهد.

دانشمندان دانشگاه تافتز در ماساچوست پی بردند بزرگسالانی که بالای ۵۰ سال سن دارند، برای کاهش خطر ابتلا به زوال عقل، باید بیشتر غذاهای غنی از فلاونوئید مصرف کنند.

این مطالعه ۲،۸۰۰ نفر در سنین ۵۰ سال و بالاتر را دنبال کرد و رابطه طولانی مدت بین خوردن غذاهای حاوی فلاونوئیدها و خطر بیماری ناتوان کننده که بر مغز تأثیر می گذارند را مورد بررسی قرار داد.

فلاونوئیدها ترکیبات طبیعی هستند که در غذاهای متنوعی از جمله میوه و سبزیجات – مانند گلابی، سیب، توت و پیاز – و نوشیدنی هایی از منابع گیاهی از جمله چای یافت می شود.

شکلات تیره نیز منبع دیگری از فلاونوئیدهاست.

مصرف کم فلاونوئیدها با خطر بالاتر زوال عقل در ارتباط است و نتایج این تحقیق نشان داد افرادی که مقدار زیادی آب زغال اخته یا توت فرنگی مصرف نمی کردند، چهار برابر بیشتر از سایر افراد مبتلا به زوال عقل بودند.

این تیم مشخص کرد که مصرف زیاد فلاونوئیدها برابر با بیش از هفت فنجان زغال اخته یا توت فرنگی، هشت سیب و گلابی و ۱۹ فنجان چای در هر ماه است.

نوشیدن روزانه یک فنجان چای یا مقداری انگور یا انواع توت ها در هفته می تواند برای افزایش فلاونوئیدها کافی باشد، در حالی که هیچ درمانی برای آلزایمر و بیماری های مرتبط با آن وجود ندارد، انتخاب مناسب رژیم غذایی ما گامی در جهت درست و پیشگیری از آلزایمر و زوال عقل است.

به عقیده پزشکان جلوگیری از بیماری از طریق رژیم غذایی سالم یک نکته مهم است. با توجه به اینکه خطر ابتلا به زوال عقل بیش از ۷۰ سالگی افزایش می یابد، بهتر است که وقتی به ۵۰ سالگی می رسیم یا به آن نزدیک می شویم، به فکر رژیم غذایی سالم تری نسبت به سال های قبل باشم.

کلید واژه :

توت

،

سیب

،

خطر آلزایمر

ثبت نظرات
captcha