کد خبر : ۳۴۷۲۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

لباسم ویروس کرونا را جذب می کند

این بستگی به جایی دارد که می خواهید بروید و این که آیا با افراد دیگر در ارتباط هستید.

لباسم ویروس کرونا را جذب می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، این بستگی به جایی دارد که می خواهید بروید و این که آیا با افراد دیگر در ارتباط هستید.

این بستگی به جایی دارد که می خواهید بروید و این که آیا با افراد دیگر در ارتباط هستید. مطالعات اخیر نشان داده است که ویروسی که باعث COVID-۱۹ می شود بین چهار ساعت تا ۷۲ ساعت در هوا و در انواع مختلف سطوح زندگی می کند. مطالعه ای در تاریخ ۲ آوریل از لانست نشان می دهد که ویروس می تواند تا دو روز روی پارچه زندگی کند. روی سطحی مانند فولاد یا پلاستیک، تا هفت روز قابل تشخیص است.

دکتر عرفان حافظ، متخصص بیماری های عفونی در شمال غربی می گوید: «بعید است که از عوض نکردن پیراهن خود بعد از بازگشت به خانه از فروشگاه های مواد غذایی بیمار شوید. احتمالاً بیشتر از انقباض آن از یک سطح، از طریق قطرات تنفسی از شخص دیگر دریافت می کنید.»

اگر از شخصی که مریض است مراقبت می کنید، باید هنگام استفاده از وسایل آن ها مراقب باشید و از خود محافظت کنید. حافظ می گوید: «ممکن است محیط شخصی آن ها آلوده تر شود.» خوب است قبل از شستن لباس ها، آن ها را با لباس های کثیف خود مخلوط نکنید. فقط مطمئن شوید که بعد از انجام لباسشویی دستکش بپوشید یا دستان خود را بشویید.

کلید واژه :

ویروس کرونا

،

جذب

ثبت نظرات
captcha