کد خبر : ۳۴۷۲۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استفاده از تجربیات شهرهای جهان در مقابله با بحران کرونا

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اصفهان با بیان اینکه استفاده از تجربیات، خلاقیت ها و ابتکارات شهرهای جهان در بحران کرونا به ما کمک زیادی کرد، گفت: هنوز ابهامات این ویروس ادامه دارد و از سوی دیگر روش قطعی برای درمان آن وجود ندارد، بنابراین استفاده از تجربیات شهرهای جهان می تواند برای مقابله با کرونا بسیار موثر باشد.

استفاده از تجربیات شهرهای جهان در مقابله با بحران کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ایمان حجتی، در نشستی با خبرنگاران با اشاره به ارسال اقلام اهدایی از سوی شیان چین به اصفهان به عنوان خواهرخوانده این شهر، اظهار کرد: پیش از اصفهان، شهر شیان چین درگیر ویروس کرونا شده بود، به همین خاطر شهرداری اصفهان در نامه ای به شهردار شیان آمادگی خود را برای کمک به این شهر اعلام کرد، البته چند روز بعد شهر قم و بعد از آن اصفهان درگیر این ویروس شد و عملا نتوانستیم کمکی به شیان کنیم.

وی با اشاره به فعالیت هایی که پس از شیوع ویروس کرونا برای اطلاع رسانی به شهروندان از سوی روابط عمومی شهرداری در کنار دیگر ارگان ها از جمله سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری و صدا و سیما انجام شد، افزود: در این مدت برخی ارتباطات با شهرهای خواهرخوانده نیز پررنگ و دستاوردهای خوبی حاصل شد که ارسال کمک های شیان یکی از این دستاوردهاست.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اصفهان به خواهرخواندگی اصفهان با ۱۳ شهر و ۸ شبکه شهری اشاره و خاطرنشان کرد: در مواجهه با درد مشترکی که تجربه پیشین آن وجود نداشت، شهرهایی که زودتر با مشکل مواجه شده بودند تجربیاتی به دست آورده اند که استفاده از این تجربیات می توانست بسیار موثر باشد، در این زمینه نامه نگاری هایی انجام دادیم و پاسخ های خوبی دریافت کردیم، ازجمله با شهرداری بارسلونا در این ایام ارتباطات خوبی برقرار کردیم و تبادل تجربیات صورت گرفت.

برگزاری نشست های آنلاین با شهرهای جهان

وی همچنین از برگزاری نشست های آنلاین با شبکه شهرهای خلاق و برخی شهرهای خواهرخوانده اصفهان خبر داد و گفت: به دنبال فضایی که در دیپلماسی شهری ایجاد شد و همچنین کمپین نه به تحریم که از سوی وزیر امور خارجه راه اندازی شد، شهردار اصفهان نیز ورود پیدا کرد و با شهرهای خواهرخوانده نامه نگاری شد و پاسخ های خوبی دریافت کردیم.

حجتی با بیان اینکه خواهرخواندگی اصفهان و سن پترزبورگ در آستانه بیست سالگی است و به همین مناسبت برگزاری نشست آنلاین بین کارشناسان دو شهر در دستور کار است، افزود: پیام هایی که دریافت شد و اعلام ارسال کمک ها همگی فضای دوستی بین شهرها را نشان می دهد که این پیام های دوستی بسیار ارزشمند است. خوشبختانه در وضعیتی هستیم که با همه شهرهای خواهرخوانده به غیر از یک شهر ارتباطات خوبی داریم و می توان از این ظرفیت برای همکاری و ارتباط با شهرهای خواهرخوانده استفاده کرد.

ارسال ۷۶ کارتن اقلام بهداشتی شیان چین به اصفهان

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اصفهان در ادامه کمک های شهر شیان چین را ۷۶ کارتن شامل ماسک، لباس های محافظ، عینک های محافظ و اسپری ضدعفونی کننده اعلام کرد.

وی همچنین در پاسخ به ایسنا، با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا با یک فضایی مواجه شدیم که تصویری از دو ماه آینده قابل پیش بینی نبود، گفت: در فضای ارتباطات و رسانه شاید انتقال تجربه کلی گویی باشد، ولی در این بحران به ما کمک زیادی کرد و از ابتکارات و خلاقیت شهرها برای مواردی همچون ضدعفونی کردن شهرها استفاده کردیم.

حجتی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا شهرها چه در ارتباطات داخل و چه خارج از کشور به داد هم رسیدند، گفت: هنوز ابهامات این ویروس ادامه دارد و از طرف دیگر روش قطعی برای درمان آن وجود ندارد، بنابراین استفاده از تجربیات شهرهای جهان می تواند بسیار موثر باشد.

ارسال بیشترین محموله کمک های چین به ایران

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان در ادامه این نشست با اشاره به اینکه بعد ار شیوع ویروس کرونا، چینی ها توانستند سریع با این ویروس مبارزه کنند و با ظرفیت های تولیدی که داشتند اقلام مورد نیاز بهداشتی را در اختیار کشورهای مختلف قرار دادند، گفت: یکی از کشورهایی که بیشترین کمک های چین را دریافت کرد کشور ما بود.

علیرضا سالاریان گفت: بیشترین محموله اقلام بهداشتی از پکن ارسال شد که تلاش کردیم به صورت اختصاصی برای اصفهان بیاید، ولی تفکیک این کمک ها که در یک پرواز ارسال می شود سخت است.

وی با اشاره به تعاملات خوبی که شهرداری اصفهان برای ارتباط با خواهرخوانده ها و اتحادیه ها و نهادهای بین المللی دنبال کرده، افزود: محموله ارسال شده از شهرهای شیان و گوانجو از نتایج این تعاملات است، همچنین نامه ای از سن پیترزبورگ دریافت کردیم که قرار است نشستی به صورت ویدئوکنفرانس برقرار و زمینه تعامل فراهم شود.

کلید واژه :

تجربیات شهرها

،

مقابله با بحران کرونا

ثبت نظرات
captcha