کد خبر : ۳۴۷۲۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

توسعه آزمایش خونی جدید برای تشخیص آلزایمر

دانشمندان دانشگاه مک گیل کانادا در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه آزمایش خونی شده اند که می تواند با دقت بالا بیماری آلزایمر در افراد را تشخیص دهد.

توسعه آزمایش خونی جدید برای تشخیص آلزایمر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از تک اکسپلوریست، یک مطالعه جدید با هدف تعیین اینکه آیا پروتئین p-tau۱۸۱ خون می تواند به عنوان نشانگر زیستی نشان دهنده بیماری آلزایمر و پیش بینی کاهش شناختی و آتروفی هیپوکامپ استفاده شود، انجام شده است.

دانشمندان دانشگاه مک گیل به همراه دانشمندان در سوئد آزمایش خون فوق العاده حساس برای بررسی p-tau۱۸۱ خون را تهیه و تأیید کردند.

دکتر "ثاریک پاسکوال" (Tharick Pascoal) متخصص اعصاب دانشگاه مک گیل گفت: این یک چالش بود زیرا این پروتئین ها به مقدار بسیار کمی در خون هستند. ما انتظار نداشتیم که نتایج یک آزمایش خون ساده بتواند بسیار مشابه نتایج آزمایش هایی مانند "پت" (PET ) یا مایع مغزی نخاعی باشد.

این آزمایش همچنین می تواند راه را برای توسعه درمان های بهتر که نه تنها باعث کاهش اختلال شناختی نمی شوند بلکه پیشرفت این بیماری را کند می کنند ، هموار کند.

دکتر پاسکوال گفت: این آزمایش همچنین به اندازه کافی حساس است تا بتواند بیماران مبتلا به آلزایمر را از بیماران مبتلا به سایر اختلالات عصبی از جمله زوال عقل گیجگاهی (frontotemporal dementia) تشخیص دهد. این روش می تواند به پزشکان در تشخیص آلزایمر در مراحل اولیه کمک کند.

کلید واژه :

آزمایش خون

،

تشخیص آلزایمر

ثبت نظرات
captcha