کد خبر : ۳۴۷۲۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تستوسترون پایین و پیشگیری از کووید ۱۹ در مردان

طبق گزارش جدید محققان، داروهای متوقف کننده تستوسترون ممکن است به پیشگیری از عفونت در مردان کمک کند.

تستوسترون پایین و پیشگیری از کووید ۱۹ در مردان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محققان دانشگاه لوگانو سوئیس در مطالعه خود دریافتند مردان ایتالیایی مبتلا به سرطان پروستات تحت درمان با شیوه ADT (درمان محرومیت از آندروژن) کمتر مبتلا به بیماری کووید ۱۹ شده و در صورت ابتلاء به این بیماری، شدتش بسیار کمتر است.

دکتر «آندره آلیمونتی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «توجه به این نوع درمان بر روی مردان مبتلا به مورد شدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ ارزشمند است.»

وی در ادامه می افزاید: «این شیوه درمانی می تواند منجر به روند بهبودی بهتر و کاهش شدت علائم بیماری شود.»

از آنجائیکه مردان بیش از زنان مبتلا به این بیماری کووید ۱۹ می شوند و شرایط شدیدتری را تجربه می کنند، محققان به بررسی این روش درمانی پرداختند. انها دریافتند آنزیم TMPRSS۲ که کووید ۱۹ برای عفونی کردن سلول ها به آن نیاز دارد، از طریق درمان محرومیت از آندروژن متوقف می شود.

آلیمونتی در ادامه توضیح می دهد: «ما نمی توانیم بگوییم که این دارو برای غیر بیماران مبتلا به سرطان پروستات هم فایده خواهد داشت چراکه باید در یک مطالعه بالینی در اینده تایید شود.»

برای این مطالعه، داده های مربوط به بیش از ۴۵۰۰ مرد در منطقه ونتو ایتالیا جمع آوری شد.

پژوهشگران دریافتند مردان مبتلا به سرطان دو برابر بیشتر با ریسک ابتلا به کووید ۱۹ مواجه بودند اما تنها چهار مرد تحت درمان به روش ADT، به این بیماری مبتلا شدند و هیچیک هم فوت نکردند.

به گفته محققان، این مطالعه بسیار مقدماتی بوده و نیاز به تحقیقات بیشتری در این زمینه است.

کلید واژه :

تستوسترون پایین

،

پیشگیری از کووید ۱۹

،

مردان

ثبت نظرات
captcha