کد خبر : ۳۴۷۲۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید پلیمر با استفاده از ضایعات میوه ها و غذاهای دریایی

محققان دانشگاه فنی نانیانگ واقع در سنگاپور با استفاده از ضایعات میوه ها یک فرایند تخمیری طراحی کردند که امکان استخراج کیتین را از پوست سخت پوستان فراهم می کند.

تولید پلیمر با استفاده از ضایعات میوه ها و غذاهای دریایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش یکشنبه پایگاه خبری ساینس، کیتین نوعی پلیمر طبیعی زیست تخریب پذیر است که در سال های اخیر مورد توجه محققان قرار گرفته و کاربردهای مختلفی از بسته بندی مواد عذایی تا بانداژ زخم ها و تولید رنگ های خودترمیم به دست آورده است.
در حال حاضر کیتین با استفاده از اسیدها از ضایعات سخت پوستان دریایی استخراج می شود. اما این فرایند پرهزینه بوده و نیاز به مقادیر زیادی برق دارد و ضایعات سمی تولید می کند که موجب آلودگی جریان های آبی می شود.
اکنون محققان راهکار جدید را یافتند که در آن پوست سخت پوستان  به همراه ضایعات میوه ها و انواع خاصی از باکتری ها در یک فرایند تخمیری به کیتین تبدیل می شود. در این شیوه گلوکز موجود در میوه ها موجب تشدید فرایند تخمیر و تجزیه شیمیایی پوست سخت پوستان می شود و در نتیجه به سادگی می توان کیتین را از آن استخراج کرد. در این فرایند ضایعات ۱۰ نوع میوه مختلف شامل انگور، سیب، انبه، آناناس و موز مورد استفاده قرار گرفته است.
این فرایند تخمیری، بسیار موثر بوده و خلوص کیتین به دست آمده از این فرایند به ۹۸.۱۶ درصد می رسد. این در حالی است که کیتین به دست آمده از روش های سنتی دارای خلوص ۸۷.۵۶ درصد است.
به گفته محققان این شیوه جدید علاوه بر تولید محصولی با کیفیت بالاتر، یک فرایند پایدار، سازگار با محیط زیست و ارزان قیمت است که به سادگی می توان آن را به صورت صنعتی مورد استفاده قرار داد.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه AMB Express منتشر شده است.

کلید واژه :

تولید پلیمر

،

ضایعات میوه

،

غذاهای دریایی

ثبت نظرات
captcha