کد خبر : ۳۴۷۲۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید محلول ضد عفونی کننده دوستدار محیط زیست

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید محلول ضد عفونی کننده دوستدار محیط زیست شدند که شیمیایی نبوده و آسیبی به افراد وارد نمی کند.

تولید محلول ضد عفونی کننده دوستدار محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر تقی عبادی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در خصوص محصولات تولید شده گفت: در این شرکت محلول مولتی اکسیدانت سوروکت برای شست و شو و گندزدایی دست و سطوح به تولید می رسد.

وی ادامه داد: این محصول بر پایه فرایندهای الکترولیز-یونیزاسیون و بر اساس جداسازی انتخابی یون ها توسط دیافراگم لایزر تولید شده است. در این فناوری، با عبور جریان مستقیم الکتریکی از محلول اب و نمک، یک محلول اسیدی و یک محلول قلیایی تولید می شود.

عبادی خاطر نشان کرد: سلول یا هسته اصلی دستگاه از کاتد و اند با خواص خاصی تشکیل می شود؛ فرایند موجود در فناوری انحصاری این شرکت است که نیاز به افزودن مواد شیمیایی ندارد و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند. همچنین این محلول در راستای ضد عفونی و گندزدایی خطری برای افراد به وجود نمی آورد.

وی افزود: سوروکت یک محلول قلیایی بوده که غیر قابل اشتعال است که در صورت استفاده آسیبی به پوست  انسان وارد نمی کند. سوروکت محلول بسیار مناسبی برای شستشو و گندزدایی سطوح است.

کلید واژه :

محلول ضد عفونی کننده

،

دوستدار محیط زیست

ثبت نظرات
captcha