کد خبر : ۳۴۷۲۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سه تصفیه خانه فاضلاب برای کردستان در دست ساخت است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: در حال حاضر سه واحد تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای کامیاران، دیواندره و دهگلان با اعتبار یک هزار و ۱۵۲ میلیارد ریال در…

سه تصفیه خانه فاضلاب برای کردستان در دست ساخت است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدحسین محمدی اظهار داشت: تصفیه خانه فاضلاب کامیاران با اعتبار ۳۳۲ میلیارد ریال در دست اجرا بوده و این پروژه برای جمعیت ۸۰ هزار نفری این شهر برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب دیواندره نیز با اعتبار ۴۱۱ میلیارد ریال در دست اجرا است، اضافه کرد: این طرح جمعیت ۴۲ هزار نفری شهر دیواندره را پوشش خواهد داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان یادآور شد: تصفیه خانه دهگلان هم با  ۴۰۹ میلیارد ریال اعتبار نیز برای جمعیت ۴۰ هزار نفری این شهر تعریف شده. و  در دست ساخت است

محمدی تاکید کرد: در حال حاضر هشت تصفیه خانه فاضلاب در مدار بهره برداری در استان فعالیت می کنند که ظرفیت تصفیه ۲۰۳ هزار مترمکعب فاضلاب را در شبانه روز دارند.

وی با اشاره به اینکه شاخص تصفیه فاضلاب در کردستان ۲، ۵ برابر میانگین کشوری است، افزود: توسعه تصفیه خانه های فاضلاب فعال استان از دیگر طرح های در دست اجرا است که به ارتقا این بخش کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

در حال حاضر ۲۷ شهر، ۳۷۸ هزار مشترک در بخش آب و ۳۶۳ هزار مشترک بخش فاضلاب از خدمات شرکت آبفا کردستان بهره مند هستند و از یک هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه، یک هزار و ۵۴۲ روستا دارای لوله کشی بوده و یک هزار و ۶ روستا نیز زیر پوشش خدمات این شرکت قرار دارند.

کلید واژه :

تصفیه خانه فاضلاب

،

کردستان

ثبت نظرات
captcha