کد خبر : ۳۴۷۲۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ویروس کووید ۱۹ مرموز و پیچیده است

عضو ستادملی مقابله با کرونا گفت: ویروس کووید ۱۹ با توجه به امکان جهشهای متعدد مرموز و پیچیده است و باید با این ویروس مرموز و پیچیده سازگاری کرد.

ویروس کووید ۱۹ مرموز و پیچیده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا محبوب فر با اشاره به کشف ۳۷ مورد موتاسیون ویروس کووید ۱۹ (جهش ژنی که منجر به تغییر ویژگی های مختلف ویروس قبلی می شود)، اظهار داشت: گونه ای از این ویروس با نام «کاواساکی» کودکان را در بر می گیرد و با علائم کرونا همراه است و در صورت عدم درمان، حتی مرگ و میر کودکان را در پی دارد.

وی افزود: ویروس نوظهور کووید ۱۹ از سال گذشته تاکنون در اثر جهش هایی که گذرانده با علائم مختلف در افراد پدیدار شده است.

این عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر همزیستی انسان با این ویروس جهش یافته گفت: مطالعات جدید نشان می دهد که این ویروس در تمام سطوح از گردو غبار تا اسپرم مردان، روده و دیگر نقاط و در دماهای مختلف مشاهده شده است.

وی اضافه کرد: بر این اساس تا تولید انبوه دارو و واکسن، افراد جامعه ناگزیر به رعایت فاصله فیزیکی و رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.

وی بیان داشت: با توجه به آنکه این بیماری با مصونیت همراه نیست باید انتظار شیب صعودی را در ماه های آینده داشته باشیم که با توجه به تبعات اقتصادی و اجتماعی شیوع کرونا، احتمال اعلام قرنطینه مجدد را به دنبال خواهد داشت.

کلید واژه :

ویروس کووید 19

،

تولید واکسن

ثبت نظرات
captcha