کد خبر : ۳۴۷۲۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار نسبت به تأثیر کرونا بر توسعه کشورهای فقیر

مدیر برنامه عمران سازمان ملل معتقد است که بحران کرونا باعث تعویق درازمدت برنامه های توسعه در بسیاری از کشورها خواهد شد.

هشدار نسبت به تأثیر کرونا بر توسعه کشورهای فقیر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،

آخیم اشتاینر، مدیر برنامه عمران ملل متحد (UNDP) هشدار داد که در بسیاری از کشورها برنامه های عمرانی و توسعه برای «سال ها، در برخی کشورها حتی ده ها سال» به عقب می افتد.

او در گفت وگو با رادیو سراسری آلمان (دویچلند فونک) تأکید کرد، بحران کرونا نشان داده است که هر چه بیشتر دولت ها در سیستم بهداشتی خود سرمایه گذاری کنند، نتیجه آن در دوران بحرانی چشم گیرتر خواهد بود. اشتاینر در این راستا چین و ایالت کرالای هند را مثال زده است. دولت های این مناطق با صرف مخارج زیادی در سیستم بهداشتی و همچنین واکنش سریع به گسترش ویروس کرونا توانسته اند جلوی گسترش بیشتر این ویروس را بگیرند و آمار مرگ و میر را پایین نگه دارند.

اشتاینر یادآور شد که بر اثر محدویت های ناشی از کرونا ۱۹۰ میلیون تن بیکار شده اند، بسیاری از شرکت های خصوصی و دولتی در آستانه ورشکستگی قرار دارند، سیستم های تامین اجتماعی در معرض نابودی هستند و خطر سقوط، برخی دولت ها را تهدید می کند.  

مدیر برنامه عمران سازمان ملل تاکید کرده است که با وجود تمامی این معضلات باید به فکر ساختن آینده ای بهتر بود. او در این راستا به تغییرات جوی، جنایت های سایبری و آوارگی انسان ها و مهاجرت های میلیونی اشاره کرده است.

اشتاینر معتقد است که بحران جهانی کرونا باعث خواهد شد در آینده سرمایه گذاری در منابع انرژی و حمل و نقل و شهرسازی با توجه به میزان خطر آنها برای محیط زیست صورت بگیرد.

کلید واژه :

هشدار

،

تأثیر کرونا

،

توسعه کشورهای فقیر

ثبت نظرات
captcha