کد خبر : ۳۴۷۲۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تهران هنوز کانون آلودگی کرونا است

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، گفت: حفظ تعادل در بیماری کرونا در گرو توجه مردم به ملاحظات بهداشتی است.

تهران هنوز کانون آلودگی کرونا است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا زالی، در گفت و گوی تلویزیونی، اظهار کرد: تعداد بیماران جدیدی که در بخش های عادی بیمارستان های تهران با تشخیص بیماری کووید ۱۹ بستری شده اند به بیش از ۱۵۷ مورد رسید.

وی همچنین از انتقال ۵۷ بیمار به بخش های ویژه بیمارستان های پایتخت خبر داد و اظهار کرد: خوشبختانه ۱۷۸ بیماری مبتلا به کرونا نیز از بیمارستان های تهران مرخص شدند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به اینکه در روزهای تعطیل میزان مراجعات به مراکز بهداشتی کاهش چشمگیری پیدا می کند خاطر نشان کرد: دیروز در مراکز درمانی نیز با کاهش هشت درصدی مراجعان روبرو بوده ایم.

وی ادامه داد: موارد جدید و ترخیص شدگان ویروس کووید ۱۹ این پیام را به ما می دهد که این بیماری به تعادل نسبی رسیده و حفظ این تعادل در گرو افزایش ملاحظات بهداشتی مردم تهران است.

زالی، ضرورت سطح و بینش بهداشتی از سوی مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: افزایش ترددها و استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی نباید رفتارهای بهداشتی و هشدارها را تحت تأثیر قرار دهد.

به گفته فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، کماکان شهر تهران به عنوان نقطه کانونی آلودگی مورد توجه است و هرگونه کاهش در رفتارهای بهداشتی می تواند عواقب جدی در پی داشته باشد.

وی تاکید کرد: برای حفظ شرایط تعادل در مبتلایان به کرونا و تسهیل شرایط کاری کادر بهداشتی و درمانی نیازمند توجه بیش از پیش و جدی گرفتن توصیه های بهداشتی هستیم.

زالی افزود: بیمارستان های سطح شهر تهران خصوصاً مراکز دولتی و دانشگاهی از این پس با رعایت پروتکل های بهداشتی میزبان سایر بیماران غیر کرونایی ضمن اجرای طرح غربالگری قبل از اعمال جراحی و روش های انتخابی خواهند بود.

وی درباره آمار ۶۲ درصدی توجه مردم استان به پروتکل های بهداشتی، توضیح داد: هفته پیش آمار رعایت پروتکل های بهداشتی مشاغل و مباحث مربوط به بازگشایی هوشمند نسبت به آمار متوسطه استانی کمی پایین تر بود که خوشبختانه از یکشنبه هفته پیش تا امروز با همکاری اصناف، مشاغل و با برنامه های بهداشت محیطی فشرده هر سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران این آمار رو به افزایش است و قطعاً تا هفته آینده هم به حد قابل قبولی خواهد رسید.

وی افزود: البته در تهران دو مشکل در این زمینه وجود دارد که یکی از آنها گستردگی قابل توجه در استان تهران است.

زالی ادامه داد: برای مثال تنها در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۴۵ هزار کارگاه وجود دارد، بنابر این تعداد قابل توجه بخش کارگاهی و کارخانه ای استان تهران قابل مقایسه با هیچ استانی نیست.

وی یادآور شد: در تهران علاوه بر کارخانه ها و کارگاه های بزرگ، کارگاه های کوچک و خرد بخش زیادی از صنعت استان را تشکیل می دهند و معمولاً فضای فیزیکی نسبتاً کوچکی دارند و امکان اجرای پروتکل ها با شرایط سختگیرانه در آنها کمی مشکل است و نیاز به ارتقای بهداشت حرفه ای و افزایش دانش کارفرمایی وجود دارد.

زالی ضمن قدردانی از افرادی که این پروتکل ها را رعایت کرده اند، گفت: اگر یک فرد شاغل در حوزه صنعتی و کارگری به ملاحظات بهداشتی توجه نکند خود وی دچار آسیب شده و یا کارفرما دچار مشکل می شود، اما اگر در حال حاضر فرد شاغل به پروتکل های بهداشتی عمل نکند می تواند سفیر ویروس کرونا در بین اعضای خانواده و همچنین همکارانش باشد.

وی یادآور شد: بنا بر این خطر ناشی از عدم رعایت بهداشت فردی و حرفه ای مربوط به کرونا در مشاغل با سایر خطرات شغلی در گذشته کاملاً متفاوت است و به بازنگری در رفتار شغلی و حرفه ای نیاز دارد.

زالی در پایان ضمن تشکر از برخی کارخانه ها و کارگاه های صنعتی، گفت: برخی از این صنایع با راه اندازی سیستم های ایمنی و HSE برنامه های بسیار خوبی را تدوین طراحی کرده اند که برخی از آنها به دست ما رسیده و در حال همگون سازی این شیوه نامه ها هستیم.

کلید واژه :

زالی

،

تهران

،

کانون آلودگی

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha