کد خبر : ۳۴۷۲۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نرخ مرگ و میر کووید-۱۹ در آمریکا مشخص شد

یک مطالعه جدید نشان داد نرخ مرگ و میر کووید-19 در ایالات متحده ۱.۳ درصد است.

نرخ مرگ و میر کووید-۱۹ در آمریکا مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از مدیکال اکسپرس، براساس یک محاسبه جدید از تعداد موارد ابتلا به بیماری همه گیر کووید-۱۹ در ایالات متحده، ۱.۳ درصد از بیماران در اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند، اما نویسنده این مطالعه می گوید اگر اقدامات احتیاطی و ظرفیت های درمانی تغییر یابد، این نرخ ممکن است افزایش پیدا کند.

"انیربان باسو" محقق اصلی این مطالعه گفت: محاسبه نرخ ۱.۳ درصدی مبتنی بر میزان مرگ و میر در موارد تشخیص داده شده در سراسر ایالات متحده است، اما این مطالعه موارد ابتلای نامشخص و شناسایی نشده را که در آن یک فرد آلوده است اما علائم کمی دارد یا هیچ علائمی ندارد، در بر نمی گیرد.

وی گفت اگر این موارد به معادله اضافه شود، ممکن است نرخ کلی مرگ و میر بر اثر ابتلا به کروناویروس جدید می تواند کاهش یافته و به یک درصد نزدیک شود.

"باسو" رئیس دپارتمان داروسازی دانشگاه واشنگتن در سیاتل است.

وی تأکید می کند که برآوردهای فعلی بر پایه خدمات مراقبت های بهداشتی از جمله تخت های بیمارستان ها، دستگاه های تنفس مصنوعی و دسترسی به ارائه دهندگان این خدمات بوده است که در صورت افزایش هر یک از این خدمات و امکانات در آینده می توان شاهد کاهش نرخ مرگ و میر بود، در حالی که کاهش دسترسی به خدمات درمانی می تواند میزان مرگ و میر کووید-۱۹ را افزایش دهد.

"باسو" گفت که مهم تر از همه چیز، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و سایر اقدامات پیشگیرانه به پایین آمدن نرخ مرگ و میر ایالات متحده بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ کمک می کند. پیش بینی اخیر کاخ سفید مبنی بر ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار مرگ بر اثر کروناویروس در سال جاری بر اساس امکانات و معیارهای موجود انجام شده است.

در حال حاضر بسیاری از ایالت های آمریکا در حال کاهش محدودیت ها و از سرگیری مشاغل و بازگشایی سواحل و پارک ها هستند.

براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، میزان مرگ و میر ۱.۳ درصدی بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ هنوز هم بسیار بیشتر از میزان مرگ و میر آمریکا برای آنفلوانزای فصلی در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است، جایی که تنها ۰.۱ درصد از موارد ابتلا از دست رفتند.

از طرف دیگر، این برآورد جدید بسیار پایین تر از محاسبات نرخ مرگ و میز قبلی است. به عنوان مثال، میزان مرگ و میر بر اثر کووید-۱۹ در چین در ابتدا ۵.۶ درصد اعلام شده بود و تا ۲۰ فوریه به ۳.۸ درصد کاهش یافت. اما این می تواند به دلیل زمان بندی باشد، چرا که در چین هم مانند ایالات متحده میزان ابتلا در مراحل اولیه همه گیری خیلی زیاد بود.

نتایج این مطالعه براساس بررسی ۴۰ هزار و ۸۳۵ مورد ابتلای تأیید شده به کووید-۱۹ و ۱۶۲۰ مورد مرگ تایید شده در ۱۱۶ بخش در ۳۳ ایالت تا ۲۰ آوریل بوده که کمترین نرخ مرگ و میر در آنها ۰.۵ درصد و بیشترین نرخ مرگ و میر ۳.۶ درصد بوده است.

به گفته "باسو" تعیین نرخ مرگ و میر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در مبارزه با این همه گیری بسیار مهم است.

وی در گزارشی که به صورت آنلاین منتشر شده است، گفت: هنگامی که از سایر روش های تخمینی استفاده می شود، الگو و برآوردهای ما می تواند به پزشکان، مسئولان و سیاستگذاران کمک کند تا پیش بینی های دقیق تری را برای اپیدمیولوژی بیماری و تأثیر اهرمهای جایگزین برای مهار این بیماری انجام دهند.

باسو افزود: مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده(CDC) تغییرات قابل توجهی را در میزان تلفات در گروه های سنی مختلف گزارش می دهد که کار بیشتری در این جبهه لازم است.

وی نتیجه گیری کرد که میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در ایالات متحده نه تنها بیشتر از نرخ تخمین زده شده در کشورهای دیگر نیست، بلکه از برخی از آنها کمتر نیز هست.

کلید واژه :

نرخ مرگ و میر

،

کووید

،

۱۹

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha