کد خبر : ۳۴۷۲۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ترکیب دارویی جدید پزشکان هنگ کنگی برای بهبود سریع بیماران کرونایی

شبکه سی ان ان اعلام کرد، یک گروه از پزشکان هنگ کنگی با استفاده از ترکیب دارویی ضدویروسی توانسته اند درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را تسریع بخشند؛ این دارو…

ترکیب دارویی جدید پزشکان هنگ کنگی برای بهبود سریع بیماران کرونایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تارنمای این شبکه در گزارشی با عنوان «داروی سه گانه درمانی به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ کمک می کند تا سریعتر بهبود یابند» افزود: روز جمعه(۱۹  اردیبهشت) پزشکان هنگ کنگ گزارش دادند که ترکیبی از سه داروی ضد ویروس به همراه تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، به تسریع بهبودی سریع تر عفونت های ناشی از ویروس کرونا کمک می کند. 
آن ها اعلام کردند، این روش نیاز به آزمایش بیشتری دارد اما این امر ممکن است یک راه درمانی دیگر برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ باشد. در حال حاضر تنها درمان مجاز، داروی ضد ویروسی «رمدسیویر» است که طول مدت بیماری را کوتاه می کند اما عرضه آن محدود است. 
دکتر کوک-یونگ یوئن و همکارانش از دانشگاه هنگ کنگ ترکیب داروی ریتوناویر- لوپیناویر که برای درمان اچ آی وی استفاده می شود را به همراه داروی ضد هپاتیت «ریباویرین» و یک داروی مولتیپل اسکلروزیس بنام «بتا اینترفرون» آزمایش کردند. 
بیماران در این مطالعه علائم خفیف تا متوسط داشتند و در مدت هفت روز تحت درمان قرار گرفتند. برخی از پزشکان بر این عقیده اند که درمان زودهنگام بیماران در طول عفونت ممکن است نتیجه بهتری بدهد. 
تیم یوئن به برخی از بیماران فقط ترکیب دارویی اچ آی وی را دادند و افراد دیگر به شیوه تصادفی برای دریافت ترکیب لوپیناویر- ریتوناویر به همراه داروی ریباویرین و تزریق بتا اینترفرون مورد درمان قرار گرفتند. 
بیمارانی که ترکیب دارویی دوم را دریافت کردند، به طور متوسط پس از هفت روز، آزمایش کرونای آن ها منفی شد. این گروه در مجله پزشکی لنست Lancet گزارش دادند، افرادی که داروی اچ آی وی را دریافت کرده بودند به طور متوسط پس از ۱۲ روز همچنان آزمایش کرونای آن ها مثبت بود. 
در این مطالعه همچنین نشان داده شده است که عوارض مصرف این داروها بر روی بیماران اندک بوده و در مدت چهار روز، بیماران سریعتر احساس بهبودی کردند. 
دکتر «پیتر چین هونگ» Peter Chin-Hong که در حال درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو است، در این خصوص گفت: این مطالعه امید جدیدی را برای بیماران مبتلا به این ویروس ایجاد می کند. 
وی در مصاحبه با سی ان ان افزود: این مطالعه به ما می گوید رمدسیویر تنها داروی مورد استفاده نیست و شاید گزینه های دیگری نیز در این زمینه وجود داشته باشد. 
وی با بیان اینکه این داروها در مقایسه با رمدسیویر به راحتی در دسترس هستند، گفت: این داروها سوابق ایمنی دارند. 
پس از آنکه داروی رمدسیویر به عنوان تنها داروی قابل استفاده در درمان بیماران مبتا به کووید-۱۹ تائید شد، پزشکان و داروسازان شکایت کردند که آن ها نمی دانند کدام بیمارستان ها و کلینیک ها این دارو را دارند. 
چین هونگ تاکید کرد: از آنجا که در حال حاضر زمان برای ما ارزش بسیاری دارد و ما فرصت لازم را برای ساخت یک داروی جدید نداریم، بهترین کار استفاده از داروهای قدیمی است؛ بنابراین استفاده از آنچه که در دسترس داریم بهترین گزینه است.

هفته گذشته، سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از رمدسیویر را برای کودکان و بزرگسالان با علایم قطعی یا مشکوک به کرونا مجاز و اعلام کرد که این دارو برای بیماران با وضعیت وخیم و سطح اکسیژن خون پایین و یا کسانی که در حال استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی هستند، تجویز می شود.

این اقدام سازمان غذا و داوری آمریکا در حالی است که داروی رمدسیویر ساخت شرکت «گیلیاد ساینسز» پیشتر فقط برای استفاده تحقیقاتی و آنچه کاربرد شفقت آمیز برای بیماران لاعلاج خوانده می شود، مجاز شمرده می شد. 
براساس آخرین گزارش ها، تا به امروز، بیش از ۴ میلیون و ۱۴ هزار نفر در سراسر جهان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده که از این تعداد افزون بر ۲۵۷ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

کلید واژه :

هنگ کنگ

،

درمان بیماران کرونایی

ثبت نظرات
captcha