کد خبر : ۳۴۷۲۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تجمیع پادتن های نجات یافتگان از کووید-۱۹ برای توسعه درمانی جدید

پزشکان به دنبال تجمیع و ترکیب آنتی بادی ها یا پادتن های بازماندگان و نجات یافتگان از کروناویروس جدید هستند تا یک درمان جدید ایجاد کنند.

تجمیع پادتن های نجات یافتگان از کووید-۱۹ برای توسعه درمانی جدید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از آی ای، پزشکان و محققان متخصص داروسازی از موسسه تحقیقاتی "مونت سینای" و شرکت داروسازی "سورنتو" در حال همکاری هستند تا پادتن های محافظی که از بدن نجات یافتگان از کروناویروس جدید گرفته شده است را تجمیع کنند و یک درمان جدید را به تولید انبوه برسانند.

اگر همه چیز به خوبی پیش برود، این "معجون دارویی" می تواند تا پایان سال جاری در دسترس عموم قرار گیرد.

جهان برای پیشگیری از بیماری کووید-۱۹ نیاز به یک درمان پیشگیرانه دارد و پزشکان از هزاران نفر از بازماندگان این بیماری استفاده کرده اند تا پادتن های سیستم ایمنی بدن آنها را جمع کنند و بدین ترتیب تعداد بی شماری از افراد آلوده به بیماری COVID-۱۹ را نجات دهند.

"اریک لیوم" معاون اجرایی و مدیر ارشد تجاری "مونت سینای" گفت: ما با شرکای داروسازی و بیوتکنولوژی مانند "سورنتو" کار می کنیم تا روش های درمانی لازم را فراهم کنیم. ما مشتاقانه منتظر پیشبرد و توسعه یک معجون از پادتن های موثر هستیم.

هنگامی که این معجون به یک فرد هنوز آلوده نشده داده شود، پادتن ها می توانند سیستم ایمنی بدن وی را مانند یک واکسن در مقابل کروناویروس تقویت کنند.

"هنری جی" مدیر عامل شرکت "سورنتو" فکر می کند که این درمان ممکن است بیماران را تا دو ماه کاملا در برابر کروناویروس محافظت کند و احتمالاً بهتر از یک واکسن عمل خواهد کرد.

وی گفت: یک واکسن برای ایجاد ایمنی، زمان لازم دارد و همه افراد هم به ویژه افراد سالخورده و بیماران دارای نقص ایمنی به واکسن پاسخ نمی دهند. در حالی که یک معجون از پادتن های خنثی کننده نیاز بیمار را برای پاسخ به واکسن برطرف می کند و به هنگام تزریق، مصونیت فوری می دهد.

محققان می گویند این درمان تا پایان سال جاری میلادی می تواند در دسترس عموم قرار گیرد.

محققان شرکت "سورنتو" با همکاری محققان موسسه "مونت سینای" به ۱۵ هزار نمونه خون بیماران بهبود یافته از کووید-۱۹ دسترسی خواهند یافت و در پی شناسایی پادتن ها با بیشترین توانایی برای تقویت سیستم ایمنی در برابر کروناویروس و تجمیع آنها هستند.

"جی" گفت: اعتقاد ما بر این است که با بازگشایی کسب و کارها، شاهد بروز شعله هایی از شیوع منطقه ای و گسترش کروناویروس خواهیم بود. متأسفانه جهش های کروناویروس بخشی از معادله هستند و می توانند با گذشت زمان درمان ها را بی اثر کنند.

پیش بینی می شود آزمایش های بالینی این درمان جدید روی بیماران آلوده و افراد سالم طی ماه های آتی آغاز شود و محققان با توجه به نتایج قابل قبول آزمایشگاهی می گویند که این درمان می تواند آزمایش تجربی خود را تا ماه سپتامبر آغاز کند و به سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) برای تأیید تحویل داده شود و این "معجون دارویی" تا پایان سال در دسترس قرار گیرد.

"جی" افزود: پیش بینی می کنیم تا پایان ماه مه پادتن ها را شناسایی کرده و آنها را برای آزمایش بالینی در اواسط ماه ژوئیه آماده داشته باشیم.

کلید واژه :

پادتن

،

کووید

،

۱۹

ثبت نظرات
captcha