کد خبر : ۳۴۷۲۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۱۰ درصد کارکنان بیمارستان مسیح دانشوری به کرونا مبتلا شدند

رییس بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به اینکه ۱۰ درصد از کارکنان این بیمارستان به کرونا مبتلا شدند، گفت: این مرکز از ابتدای آغاز بحران در خط مقدم مبارزه با ویروس…

۱۰ درصد کارکنان بیمارستان مسیح دانشوری به کرونا مبتلا شدند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «علی اکبر ولایتی» روز شنبه در جلسه شورای علمی این مرکز  که با حضور متخصصان و پزشکان برگزار شد، افزود: با شروع بیماری و اوج گیری آن، همه ظرفیت تخت ها و امکانات بیمارستان به درمان بیماران کرونا اختصاص یافت و تلاش و جدیت فراوانی را در این جهت به کار گرفته شد.
ولایتی گفت: هشتاد روز از شروع پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان مسیح دانشوری می گذرد و در این مدت حدود یک هزار و ۹۵۸ نفر پذیرش شده اند.
وی با اشاره به این که در روزهای اوج بیماری تعداد مراجعات روزانه به ۴۵۰ تا ۵۰۰ نفر می رسید، از مراجعه فعلی روزانه حدود ۷۷ نفر به درمانگاه برای تشخیص و درمان کرونا خبر داد.
 ولایتی همچنین تعداد مبتلایان کادر پزشکی و پرسنل بیمارستان به کرونا را ده درصد اعلام کرد.
رییس بیمارستان مسیح دانشوری با تأکید بر این که مرکز همچنان در حال خدمت رسانی است، بیان کرد: اگر مجدداً با پیک بیماری در کشور مواجه شویم این آمادگی در بیمارستان وجود دارد که مستقیم و یا با ارجاع بیماران دیگر مراکز خدمت رسانی کند.
دکتر طبرسی متخصص بیماری های عفونی و معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری هم دراین جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته، گفت: در هشتادمین روز شیوع بیماری هستیم و به طور متوسط تعداد بیماران کرونایی بین ۷۰ تا ۱۰۰ نفر تغییر می کند و بخش عمده ای نیز از دیگر بیمارستان ها به این مرکز اعزام می شوند.
وی افزود: در حال حاضر ۳  بخش بستری و ۲ بخش ICU مشغول خدمت به  بیماران کرونا است و شرایط دیگر قسمت های بیمارستان از هفته گذشته به حالت عادی بازگشته است.
دکتر ایدنی مشاور معاون آموزشی و قائم مقام دبیر شورای تخصصی وزارت بهداشت نیز از ارائه و به اشتراک گذاری تجارب مقابله، مبارزه و درمان کرونا با دیگر مراکز درمانی داخلی و خارج از کشور خبر داد.
دکتر جماعتی فوق تخصص مراقبت های ویژه و قائم مقام ریاست بیمارستان مسیح دانشوری هم گفت: در بخش ICU بلافاصله بعد از شروع خدمات درمانی، پروتکل های موردنیاز روند اقدامات در بخش مراقبت های ویژه تهیه  و به کار گرفته شد، ضمن آن که روش به کار گرفته شده در بیمارستان مسیح دانشوری در غالب مراکز درمانی کشور به کار گرفته شد و پس ازآن از طریق وبینار به اطلاع پزشکان خارج از ایران رسید و مورداستفاده قرار گرفت.
در ادامه این نشست دکتر بهادری استاد و متخصص برجسته پاتوبیولوژی بیمارستان هم با تشکر و قدردانی ویژه از کارکنان و کادر درمانی بیمارستان تأکید کرد: ضروری است کماکان با توجه به ارجاع بیماران کرونایی از دیگر مراکز، آمادگی لازم  در بیمارستان وجود داشته باشد.

کلید واژه :

بیمارستان مسیح دانشوری

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha