کد خبر : ۳۴۷۱۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تسریع درمان کرونا با ترکیب داروهای ایدز و ام اس

محققان در هنگ کنگ متوجه شده اند ترکیبی از داروهای «اچ آی وی»، یک آنتی ویروس جنرال و داروی «ام اس» درمان عفونت کووید ۱۹ را تسریع می کند.

تسریع درمان کرونا با ترکیب داروهای ایدز و ام اس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از سی ان ان، به گفته پزشکان در هنگ کنگ، ترکیبی از داروهای آنتی ویروسی همراه یک داروی ارتقای سیستم ایمنی بدن به بیماران کووید ۱۹ کمک می کند تا سریع تر بهبود یابند.

به گفته این محققان ترکیب مذکور نیازمند آزمایش های بیشتری است، اما درمانی بالقوه برای کووید ۱۹ به حساب می آید. در حال حاضر تنها درمان تایید شده داروی آزمایشی «رمدیسیویر» است که دوره بیماری را می کاهد اما ذخایر آن محدود است.

دکتر «کوک یانگ ین» در دانشگاه هنگ کنگ و همکارانش ترکیبی از «ریتوناویر» و «لوپاناویر» (داروهای مقابله با اچ آی وی) را با آنتی ویروس جنرال «ریباویرین» و داروی« بتااینترفرون» (داروی MS) آزمایش کردند.

بیماران شرکت کننده در این تحقیق علائمی معتدل داشتند و ۷ روز از مثبت شدن تست ابتلا به کووید ۱۹ آنان می گذشت.

برخی پزشکان معتقدند درمان زودهنگام این بیماری بهتر است.

در این آزمایش تیم محققان هنگ کنگی به برخی بیماران فقط ترکیب داروهای اچ ای وی دادند. بقیه بیماران به طور تصادفی ترکیب ریتوناویر، لوپاناویر همراه داروی آنتی ویروس ریباویرین دریافت کردند و به آنها بتااینترفرون تزریق شد.

نتیجه تست بیمارانی که ترکیب کل داروها را دریافت کردند، پس از ۷ روز منفی شد. همچنین حال این بیماران به سرعت و در ۴ روز بهتر شد. نتیجه تست بیمارانی که فقط داروهای اچ آی وی را دریافت کردند به طور متوسط تا ۱۲ روز مثبت بود.

این تحقیق در نشریه پزشکی Lancet منتشر شده است.

کلید واژه :

تسریع درمان کرونا

،

داروی ایدز

،

داروی ام اس

ثبت نظرات
captcha