کد خبر : ۳۴۷۱۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انیمیشن چینی برای تمسخر آمریکا درباره کرونا

چین انیمیشن کوتاهی را برای تمسخر عملکرد آمریکا در مقابل ویروس کرونا ساخته است.

انیمیشن چینی برای تمسخر آمریکا درباره کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از سایت الجزیره، در این انیمیشن از لگوهای پلاستیکی به عنوان نماد برای نشان دادن دو کشور استفاده شده است.

درباره منشأ ویروسی که اولین بار در ووهان چین دیده شد و بعد کل جهان را فراگرفت، درگیری کلامی میان واشنگتن و پکن  ایجاد شده است.

چند روز پیش دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا گفته بود مطمئن است ویروس کرونا از یک آزمایشگاه ویروس شناسی در چین به وجود آمده، اما او دلیل و مدرکی برای حرفش نداشت.

در این انیمیشن کوتاه که یک خبرگزاری چینی منتشر کرده، پرده قرمزرنگ کنار می رود و مکعب های پلاستیکی یکی در قالب جنگجوی  لشکر تراکوتای چین و دیگری در قالب مجسمه آزادی آمریکا نمایان می شوند.

جنگجو می گوید ما ویروس جدیدی را کشف کرده ایم. مجسمه آزادی هم می گوید خب باشد، این ویروس فقط یک آنفلوآنزا است.

سپس جنگجوی چینی هشدارهایی را درباره ویروس اعلام کرده و دستاوردهای چین برای کنترل شیوع آن را عنوان می کند. مجسمه آزادی با نوعی انکار پاسخش را می دهد. در همین حین صدای ترامپ در کنفرانس های خبری که سعی در بی خطر جلوه دادن ویروس کرونا داشت پخش می شود.

جنگجو به مجسمه که رنگش به قرمزی گراییده و تب کرده است می گوید: اوضاع خودت را می بینی؟ مجسمه می گوید: ما همیشه کار درست را انجام می دهیم، حتی اگر با هم اختلاف داشته باشیم.

آمریکا و چند کشور دیگر چین را درباره ویروس کرونا و قدرت شیوع بی سابقه اش متهم می کنند و درخواست ها برای تحقیق و شناخت منشأ این بیماری رو به افزایش است.

ترامپ در مصاحبه ای با رویترز گفته معتقد است برخورد چین با ویروس همه گیر کرونا دلیل واضحی است برای این که این کشور تمام تلاشش را می کند تا او در انتخابات ماه نوامبر شکست بخورد.

کلید واژه :

انیمیشن چینی

،

آمریکا

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha