کد خبر : ۳۴۷۱۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روند مراجعین کرونا به شدت صعودی شده است

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: روند مراجعین کرونا به شدت صعودی شده است.

روند مراجعین کرونا به شدت صعودی شده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد کاکاوند در جلسه شورای اداری شهرستان بروجرد که ظهر امروز هیجدهم اردیبهشت ماه در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: روند مراجعین به شدت صعودی شده است که این به عدم رعایت فاصله اجتماعی برمی گردد.

وی با بیان اینکه اعلام خطر می کنم، تصریح کرد: هیچ چیز از نظر فاصله اجتماعی رعایت نمی شود و بعضی از مساجد نماز جماعت دارند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد خاطرنشان کرد: این روند افزایشی متأسفانه گریبان روستاهای بروجرد را نیز گرفته است که ما در شبکه بهداشت با همکاری نهادهای ذیربط در حال غربالگری و کنترل این بیماری هستیم.

کاکاوند اضافه کرد: برخی روستاها باید قرنطینه شوند، روستای جعفرآباد مورد کرونایی مثبت بسیاری داشته و ۱۰۰ درصد اهالی روستا تست شده و برای آنان نقاهتگاه احداث شده است.

وی بیان کرد: بیشترین آمار کرونایی در سنین ۲۹ تا ۵۵ سال که اگر سن مبتلایان بالاتر رود میزان مرگ ومیر ناشی از کرونا افزایش می یابد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد ادامه داد: مسئولین فقط در حدود اختیارات قانونی خود می توانند ورود کنند، از مردم خواهشمندیم که ما را یاری دهند.

کاکاوند عنوان کرد: ۶۴ هزار نفر در بروجرد غربالگری شده اند که البته آمار ویزیت ربطی به آمار شیوع ندارد.

وی اظهار کرد: روزانه ۱۳۰ تست در بروجرد انجام می شود که دقیق و بدون خطا بوده و در برخی از مراکز بهداشتی روزانه بیش از ۳۰۰ بیمار کرونایی تست و ویزیت می شوند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد تصریح کرد: با راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در بروجرد تست گیری که انجام می شود، به تائید انستیتو پاستور از تست گیری مرکز استان دقیق تر است.

کاکاوند خاطرنشان کرد: خوشبختانه آمار فوتی ها نسبت به شیوع بیماری در بروجرد ۶ درصد بوده درحالی که این رقم در دنیا ۷ درصد است.

وی اضافه کرد: ۷ طرح عمرانی شبکه بهداشت آماده افتتاح بوده و همچنین سی سی یو پیشرفته بیمارستان امام(ره) نیز در حال راه اندازی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد بیان کرد: ۱۵ دستگاه دیالیز نیز اضافه شده و ۲ دستگاه آمبولانس گرفته شده است.

کلید واژه :

مراجعین کرونا

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha