کد خبر : ۳۴۷۱۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پساب خروجی سالن های تطهیر بهشت زهرا(س) بالاتر از حد استاندارد است

معاون نظارت و بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا نظارت برخروجی تصفیه خانه های بخش عروجیان شدت یافت،…

پساب خروجی سالن های تطهیر بهشت زهرا(س) بالاتر از حد استاندارد است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا کرمی نژاد روز پنجشنبه در بازدید از قسمت های مختلف تصفیه خانه مجتمع عروجیان و سالن های تطهیر سازمان بهشت زهرا (س) اظهار داشت: تیم های تخصصی اداره آبفای تهران از نیمه دوم فروردین ماه همزمان با شیوع ویروس کرونا در مجتمع عروجیان سازمان بهشت زهرا (س) حضور یافتند و کیفیت پساب ناشی از شستشوی سالن های تطهیر را به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار دادند.

وی با بیان اینکه اداره آبفای استان تهران با همکاری سازمان بهشت زهرا(س) بخاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دستگاه های پیشرفته کلر زنی و تصفیه آب را نصب کردند، افزود: اقدامات انجام شده موجب ارتقای کیفیت آب خروجی دستگاه های تصفیه آب بخش عروجیان حتی بالاتر از استانداردهای جهانی شد.

کرمی نژاد اضافه کرد: اقدامات مقابله با شیوع ویروس کرونا و نظارت بر خروجی پساب بخش عروجیان تا پایان این ویروس منحوس ادامه خواهد داشت و نظارت ها نیز به صورت مستمر پابرجا خواهد بود.

در ادامه این برنامه مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه تمامی پروتکل های بهداشتی در جهت حفظ پرسنل و محیط زیست در این سازمان به خوبی رعایت می شود، افزود: تمامی دستگاه های اجرایی استان تهران از جمله سازمان آب و فاضلاب از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا ویروس به کمک این سازمان آمدند.

سعید خال اظهار داشت: همکار خوب دستگاه ها با سازمان بهشت زهرا(س) موجب شد امروز که تمامی کشورها توسعه یافته جهان در مدیریت اجساد کرونا دچار مشکل شده اند، ایران اسلامی به خوبی این بحران را پشت سربگذارد.

بازدید مسئولان آبفای استان تهران از قسمت های مختلف سازمان بهشت زهرا(س) از جمله سالم های تطهیر امروز چهارشنبه با حضور کرمی نژاد معاون نظارت و بهره برداری، محمدی مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری فاضلاب، باغبان مدیر دفتر کیفی و بهداشت و آزمایشگاهی آب و فاضلاب استان تهران و سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) برگزار شد. مسئولان آبفای استان تهران در ادامه این بازدید از آب خروجی از تصفیه خانه پساب بخش عروجیان نیز نمونه برداری به عمل آوردند.

به گزارش ایرنا، سازمان بهشت زهرا(س) در سال ۱۳۴۵ احداث و در تیرماه ۱۳۴۹ افتتاح شد. این سازمان به واسطه حضور ۳۰ هزار شهید گلگون کفن و چهار هزار شهید گمنام و همچنین هم جواری با حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) به عنوان قطب فرهنگی کلانشهر تهران و مکانی مقدس محسوب می شود.

کلید واژه :

پساب

،

سالن های تطهیر

،

بهشت زهرا

ثبت نظرات
captcha