کد خبر : ۳۴۷۱۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پروژه به صفر رساندن ردپای کربن در صنعت فیلم و تلویزیون

سینماپرس: با یک ابتکار محیط زیستی در صنعت فیلم انگلیس، مقامات ناظر بر تولید فیلم می خواهند با تولید کربن در این صنعت مقابله کنند.

پروژه به صفر رساندن ردپای کربن در صنعت فیلم و تلویزیون

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از هالیوود ریپورتر، ۲ سال بعد از اینکه فرانسیس مک دورمند از سخنرانی خود هنگام پذیرفتن جایزه اسکار استفاده کرد تا درباره «اینکلوژن رایدر» یا بندی از قرارداد بازیگران که اجازه گوناگونی بیشتری را می دهد صحبت کند، حالا ابتکاری محیط زیستی امیدوار است بتواند همین کار را برای پایداری آب و هوایی انجام دهد.

آلبرت نام پروژه ای تحت حمایت بفتا است که از سال ۲۰۱۳ تا به حال ردپای کربن در برنامه های تلویزیونی بریتانیا را اندازه گیری کرده است. حالا این پروژه، ابتکاری به نام «گرین رایدر» راه اندازی کرده تا پروژه های سینمایی و تلویزیونی بریتانیایی را تشویق به افزایش بهره وری در مصرف انرژی کند.

سازمان دهندگان آلبرت می گویند این ابتکار جدید به بازیگران، مدیر برنامه های آن ها و مدیران انتخاب بازیگران کمک می کند بتوانند تدابیری را در صحنه های فیلمبرداری اعمال کنند که پایداری مصرف انرژی را بهتر می کند. از طریق قرارداد بازیگران، گرین رایدر اجازه می دهد آن ها بتوانند در انتخاب آزاد باشند و مثلاً درخواست کیترینگ گیاهی، نورپردازی با انرژی پایین و اعمال سیاست های قابل بازیافت بودن مواد مصرفی را از شرکت های تهیه فیلم داشته باشند.

آلبرت می گوید هدف کلی این ابتکار این است که صنعت فیلم و تلویزیون به سمت آینده ای حرکت کند که در آن آلاینده های کربنی تولید نشود.

ارون متیوز رییس پایداری صنعتی آلبرت گفت: برای انجام این کار، هر فردی که در تهیه یک فیلم نقش دارد، از خود تهیه کنندگان گرفته تا اجراکنندگان، باید بداند چه کاری می تواند انجام بدهد. گرین رایدر می خواهد به بازیگران، مدیر برنامه ها و مدیران انتخاب بازیگر کمک کند تا آن ها هم بتوانند تغییرات مثبتی ایجاد کنند.

امسال برای نخستین بار مراسم جوایز فیلم بفتا (۲۰۲۰) کاملاً بدون تولید آلاینده های کربنی برگزار شد و از آلبرت تاییدیه دریافت کرد.

گرین رایدر دیروز راه اندازی شد و حالا از طریق وبسایت آلبرت به صورت رایگان در دسترس است. مجموعه ای از سمینارهای آنلاین هم به زودی با مشارکت شبکه های انتخاب بازیگر و استعدادیابی برگزار می شود تا نحوه استفاده بهینه از گرین رایدر را توضیح دهد.

کلید واژه :

کربن

،

صنعت فیلم و تلویزیون

ثبت نظرات
captcha