کد خبر : ۳۴۷۱۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بیماران پیوند کلیه در معرض ریسک بالای ابتلا به کووید ۱۹ مرگبار

طبق گزارش جدید محققان، از آنجائیکه بیماران پیوند کلیه غالبا داروهای متوقف کننده سیستم ایمنی مصرف می کنند بی نهایت در معرض ریسک بالای مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ قرار دارند.

بیماران پیوند کلیه در معرض ریسک بالای ابتلا به کووید ۱۹ مرگبار

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محققان مرکز پزشکی «مونت فیور» نیویورک در مطالعه خود به بررسی ۳۶ بیمار پیوند کلیه مبتلا شده به بیماری کووید ۱۹ پرداختند.

حدود یک سوم این بیماران به خاطر ابتلاء به کرونا ویروس جدید جان شأن را از دست دادند و در اکثر موارد، بیماری کووید ۱۹ در این بیماران به سرعت تشدید می شد.

دکتر «انور آکالین» سرپرست تیم تحقیق در این باره می گوید: نتایج ما نشان می دهد نرخ مرگ و میر در بین بیماران پیوند کلیه مبتلا شده به کووید ۱۹ در مراحل ابتدایی بسیار بالاست؛ مرگ این بیماران در سه هفته اول ۲۸ درصد است درحالیکه در بین جمعیت عمومی مبتلا به کووید ۱۹ نرخ مرگ در طول سه هفته اول ۱ تا ۵ درصد است.

بیماران دریافت کننده پیوند عضو به منظور کمک به پیشگیری از رد عضو پیوندی، داروهای توقف کننده سیستم ایمنی دریافت می کنند. این بدین معناست که اکثر بیماران دارای میزان پایین سلول های خونی سیستم ایمنی موردنیاز برای دفاع قوی در مقابل هرگونه بیماری عفونی هستند.

کلید واژه :

بیماران پیوند کلیه

،

ریسک

،

کووید ۱۹

ثبت نظرات
captcha