کد خبر : ۳۴۷۱۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ایجاد شبکه همکاری بین محققان برای مقابله با بیماری کرونا

رییس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه ویروس کرونا، تمامی ابعاد زندگی را تحت تأثیر قرار داده، بر لزوم توجه به تحقیقات مرتبط با علوم پایه برای مقابله با این بیماری و ایجاد شبکه همکاری بین محققان تأکید کرد.

ایجاد شبکه همکاری بین محققان برای مقابله با بیماری کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران به همراه اعضای کمیته راهبردی «بررسی راهکارهای علمی جلوگیری از شیوع و مقابله با ویروس کوید -۱۹»، درجلسه ای با حضور فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران و همچنین جمعی از استادان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: «دانشگاه تهران، برای انجام مسئولیت پذیری اجتماعی، کارگروه های مختلف فناوری، اجتماعی و اقتصادی را با همکاری دانشگاه های بزرگ تشکیل و ابعاد مختلف شیوع و مقابله با این بیماری را مورد بررسی قرار داده است».

وی با بیان اهمیت و لزوم گسترده تر کردن شبکه تحقیقاتی بین محققان جهت مقابله با این بیماری، برای انجام هرگونه همکاری در این زمینه با ستاد مقابله با بیماری کرونا، اعلام آمادگی کرد.
دکتر علی رضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا، نیز با قدردانی از فعالیت های گسترده در حال انجام مرتبط با ویروس کوید -۱۹ در دانشگاه تهران، پیشگیری، تشخیص و درمان را سه محور اصلی مقابله با کرونا، اعلام کرد.
زالی، همچنین با استقبال از تشکیل کارگروه های مشترک بین ستاد مقابله با کرونا و دانشگاه تهران، مطابق با سه محور یاد شده، بر لزوم عملیاتی کردن نتایج تحقیقات کارگروه ها در حداقل زمان ممکن، تأکید کرد.
در ادامه جلسه، مدیران کارگروه های علمی مقابله با ویروس کوید -۱۹، ضمن تبیین لزوم دسترسی به داده ها در سطح ملی جهت انجام تحقیقات دقیق تر، گزارشی را از فعالیت های انجام گرفته و در حال انجام کارگروه ها در زمینه های مختلف همچون، استفاده از زیست حسگرها جهت تشخیص، ایجاد کیت های تشخیص در سطح ملی، استفاده از روش های بیوفیزیکی برای شناسایی، پیشگیری، مقابله و درمان ویروس، ساخت واکسن و داروهای مؤثر برای درمان، ساماندهی داده های شبکه های اجتماعی و تحلیل هوشمند داده ها مرتبط با بیماری کرونا، ارائه کردند.

کلید واژه :

مقابله بیماری کرونا

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha