کد خبر : ۳۴۷۱۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آیا خاکشیر بر پیشگیری از ابتلا یا درمان کرونا اثر دارد

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می گویند: در مطالعات موجود، شواهدی از تاثیر استفاده از داروهای گیاهی از جمله خاکشیر در پیشگیری از ابتلا یا درمان کرونا وجود ندارد.

آیا خاکشیر بر پیشگیری از ابتلا یا درمان کرونا اثر دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در مطلبی با توجه به مطالعات انجام شده و مستندات موجود به این پرسش پاسخ داده اند که آیا خاکشیر تاثیری بر پیشگیری از ابتلا یا درمان کرونا دارد یا خیر.

در این مطلب آمده است: در مطالعه ای که به بررسی اثرات داروهای چینی برای سارس ( از خانواده ویروس های کرونا) پرداخته بود. خاکشیر یکی از ترکیبات مورد استفاده جهت تسکین سرفه در بیماران بود.

در برخی از مطالعات، برای خاکشیر اثراتی مانند ملین، ضدتب و موثر در سوزش سینه بیان شده است. البته این مطالعات تنها به بررسی ویژگی های خاکشیر بر اساس ماده موثره پرداخته و آزمونی در بین بیماران برای بررسی و اثبات این ویژگی ها انجام نداده اند.

همچنین در وب سایت سازمان بهداشت جهانی، تاکید شده که ممکن است برخی داروهای سنتی و گیاهی منجر به تسکین و کاهش علائم ویروس کرونا شوند اما هیچ مدرکی مبنی بر تاثیر آن ها بر پیشگیری یا درمان بیماری ها نیست.

کلید واژه :

خاکشیر

،

پیشگیری کرونا

،

درمان کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha