کد خبر : ۳۴۷۱۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش آمار مرگ ومیر در بیماران پیوند کلیوی و مبتلا به کرونا

پزشکان هشدار می دهند که بیماران پیوند کلیه در صورت ابتلا به کووید ۱۹ بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.

افزایش آمار مرگ ومیر در بیماران پیوند کلیوی و مبتلا به کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، متخصصان علوم پزشکی در آمریکا در مطالعات خود هشدار دادند: از آنجاییکه بیماران پیوند کلیه داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی دریافت می کنند در صورت ابتلا به بیماری کووید ۱۹، بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.

در این بررسی متخصصان آمریکایی به مطالعه روی ۳۶ بیمار پیوند کلیه که در فاصله شانزدهم ماه مارس تا اول آوریل به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بودند، پرداختند.

به گفته آنها نزدیک به یک سوم از این بیماران به دلیل عفونت ناشی از کروناویروس جان خود را از دست داده و در بیشتر موارد بیماری کووید ۱۹ در این بیماران با سرعت بیشتری شدت یافته است. حدود ۳۹ درصد از این بیماران به دستگاه های تنفس مصنوعی نیاز پیدا کرده و نزدیک به دو سوم از این بیماران جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، پزشکان تاکید کردند: نتایج بدست آمده نشان می دهد مرگ و میر زودهنگام در بین بیماران پیوند کلیه که به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بودند بسیار بالاست به گونه ای که ۲۸ درصد این بیماران در مدت سه هفته جان خود را از دست داده درحالیکه نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در عموم مردم یک تا پنج درصد است.

کلید واژه :

مرگ ومیر

،

پیوند کلیوی

،

مبتلا به کرونا

ثبت نظرات
captcha