کد خبر : ۳۴۷۱۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اعلام آمادگی ستاد مقابله با کرونا برای همکاری علمی با دانشگاه تهران

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، در دیدار با رییس و جمعی از اساتید دانشگاه تهران با اشاره به لزوم عملیاتی سازی پژوهش های دانشگاهی برای ریشه کنی ویروس کووید-۱۹، برای انجام هرگونه همکاری در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

اعلام آمادگی ستاد مقابله با کرونا برای همکاری علمی با دانشگاه تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر علیرضا زالی ضمن تاکید بر لزوم گسترش همکاری های علمی، فعالیت های تحقیقاتی این دانشگاه را اقدامات ارزشی خواند و گفت: عملیاتی سازی پژوهش ها از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی محدودیت های زمانی در اپیدمی باید مورد توجه قرار گیرد، چراکه هنوز در بحران کرونا به ثبات نرسیده ایم و ممکن است شرایط کاملا تغییر کند.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با اشاره به اهمیت استفاده از نرم افزاهای سمپتوم شناسی و استفاده از ظرفیت هوش مصنوعی به کمک داده های بیمارستانی، طراحی بسته های تشخیصی را از جمله اقدامات موثر در شناسایی و درمان مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ دانست.

وی در پایان، پیشگیری، تشخیص و درمان را سه محور اصلی مقابله با کرونا اعلام کرد و در خصوص افزایش همکاری مطابق با این سه محور، به ویژه تشخیص، در غالب کارگروه های مشترک ابراز امیدواری کرد.

در این دیدار دکتر محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران، مدیر کارگروه های بیوفیزیک، تولید دارو و واکسن، هوش مصنوعی و داده های بزرگ و ساخت و ارتقای کیت های تشخیصی حضور داشتند و به بیان گزارش مختصری از اهم فعالیت های اساتید و دانشجویان دانشگاه در زمینه مقابله با بحران کرونا پرداختند.

کلید واژه :

ستاد مقابله با کرونا

،

دانشگاه تهران

ثبت نظرات
captcha