کد خبر : ۳۴۷۱۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استفاده از فناوری های پیشرفته برای پایش زیستگاه های حساس

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای پایش زیستگاه های حساس بایستی از سیستم پایش اپتیکی و فناوری های پیشرفته استفاده کرد.

استفاده از فناوری های پیشرفته برای پایش زیستگاه های حساس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کیومرث کلانتری در بازدید از منطقه حفاظت شده البرز جنوبی و دیدار با محیط بانان منطقه، یکی از اهداف اجرای این سیستم را حفظ گونه های حیات وحش ارزشمند و در معرض خطر انقراض دانست.

وی همچنین به وجود مرزهای مشترک منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در استان های تهران، البرز و مازندران اشاره کرد و بر پایش مستمر مناطق با همپوشانی نیروهای سه استان تاکید کرد.

کلانتری به تنوع بالای گونه های گیاهی و جانوری در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی اشاره کرد و اظهار داشت : با توجه به چالش های موجود در این مناطق و وجود تهدیدات و تعارضات برای حیات وحش منطقه، جلب مشارکت جوامع محلی در امر حفاظت از زیستگاه ها و حیات وحش باید در اولویت کاری قرار گیرد.

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست همچنین از پروژه های عمرانی در حال اجرا درمنطقه حفاظت شده البرز جنوبی و زیستگاه های حیات وحش بازدید و با محیط بانان منطقه دیدار و گفتگو کرد.

دکتر کلانتری در حین بازدید از پروژه آزاد راه تهران شمال و تعریض جاده شمشک دیزین، بر رعایت ملاحظات زیست محیطی از سوی مجریان طرح ها تاکید کردند.

 در ادامه  وی ضمن حضور در واحدهای محیط بانی، با محیط بانان منطقه دیدار و گفتگو کرد.

 منطقه حفاظت شده البرز جنوبی ۶۴ هزار هکتار وسعت دارد.

کلید واژه :

فناوری پیشرفته

،

پایش زیستگاه های حساس

ثبت نظرات
captcha