کد خبر : ۳۴۷۱۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بازگشایی رسمی بوستان های تهران

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران گفت: تمامی دو هزار و ۲۶۸ بوستان شهر تهران از آخر این هفته به جز بوستان های جنگلی چیتگر، سرخه حصار، لویزان و یاس فاطمی پذیرای شهروندان هستند.

بازگشایی رسمی بوستان های تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی محمد مختاری، مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران درباره کاهش میزان چمن کاری و جایگزینی با گیاهان مقاوم گفت: در راستای حفاظت از محیط زیست و کاهش مصرف آب آبیاری، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از سه سال گذشته اقدام به کاهش سطوح چمن کاری با جایگزینی گیاهانی کرد که با شرایط اقلیمی شهر تهران تناسب داشته و نیاز آبی کمتری داشته باشند؛ بر این اساس طرح کاشت درختان و درختچه های مقاوم به شرایط آب و هوای شهر تهران و نیاز کم آبی به صورت توده ای در رمپ ها و لوپ ها، لچکی ها و رفیوژ بزرگراه ها به جای چمن در حال انجام است.

او در خصوص رابطه کارشناسان بر اجرای طرح های فضای سبز اشاره کرد و ادامه داد: رابطه کارشناسان این سازمان بر اجرای دقیق طرح های فضای سبز به کاهش سطوح چمنکاری تاکید داشته و از بازپیرایی های بی مورد چمن جلوگیری می کنند.
مختاری ادامه داد: بر اساس برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران کاهش سطوح چمنکاری به میزان حداقل چهار در صد در هر سال جزو شاخص های برنامه بوده و به جای چمن کاشت گونه های گیاهی مقاوم به کم آبی و سازگار با رعایت اصول طراحی اقدام می شود.

مختاری درباره تعطیلی بوستان های شهر تهران در هنگام شیوع بیماری کرونا گفت: بر اساس مصوبات کارگروه های پنج گانه ستاد مقابله با بیماری کرونا در شهرداری تهران نسبت به تعطیلی بوستان های شهری و جنگلی از هفتم فروردین ماه سال ۱۳۹۹ اقدام لازم بعمل آمد. متعاقب آن و بر اساس مصوبات ستاد موصوف و مجوز صادره از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نسبت به باز گشایی بوستان ها از تاریخ ۱۹ فروردین ماه اقدام لازم به عمل آمد، لیکن در پی دستور ریاست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، مجدداً نسبت به تعطیلی بوستان ها از تاریخ ۹۹/۱/۲۴ تا اطلاع ثانوی اقدام شد.

او در ادامه افزود: عنایت به مصوبات جلسه شانزدهم ستاد عالی مبارزه با بیماری کرونای کشور و مستند به بند ۷ مصوبات مذکور که دستور بازگشایی بوستان ها را صادر کرده است و ابلاغ آن به شهرداری تهران نسبت به بازگشایی کلیه بوستان ها و اجرای پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت از جمله ضد عفونی سرویس های بهداشتی - آبخوری ها، وسایل بازی و بدنسازی، نماز خانه ها و کلیه اماکن عمومی و المان ها و مبلمان موجود در بوستان ها و رعایت فاصله اجتماعی اقدام شود لذا از تاریخ ۴ / ۲/ ۹۹ تمامی ۲۲۶۸ بوستان شهر تهران به جز بوستان های جنگلی چیتگر، سرخه حصار، لویزان و یاس فاطمی پذیرای شهروندان هستند.

کلید واژه :

تهران

،

مقابله با کرونا

ثبت نظرات
captcha