کد خبر : ۳۴۷۱۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تاکید سازمان جهانی بهداشت بر لزوم توزیع عادلانه امکانات مقابله با کرونا

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت که موفقیت واقعی، سرعت در تولید امکانات ایمنی برای مقابله با ویروس کرونا نیست، بلکه تضمین توزیع عادلانه آن است.

تاکید سازمان جهانی بهداشت بر لزوم توزیع عادلانه امکانات مقابله با کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت دوشنبه شب در نشست خبری روزانه خود از تعهد کشورها برای مشارکت در برنامه جهانی این سازمان برای مقابله با کووید۱۹ و تحقیق و توسعه پیرامون تولید واکسن و امکانات تشخیصی و درمانی این بیماری قدردانی کرد.

در نشست آنلاین روز گذشته این سازمان درباره مشارکت جهانی در ساخت واکسن و داروی کووید۱۹ که به میزبانی کمیسیون اروپا برگزار شد، بیش از ۴۰ کشور شرکت کرده و در مجموع ۷.۴ میلیارد یورو برای پیش برد برنامه جهانی سازمان جهانی بهداشت برای این منظور جمع آوری شد.

آدهانوم در عین حال تاکید کرد که موفقیت واقعی در مقابله با کرونا به سرعت تولید امکانات بهداشتی وابسته نیست، بلکه در تضمین توزیع عادلانه امکاناتی مثل واکسن یا داروی این ویروس در میان همه اقشار مردم جهان است.

وی تصریح کرد: هیچ یک از ما نمی توانیم جهانی را بپذیریم که در آن برخی مردم محافظت می شوند و برخی دیگر نه. همه باید تحت محافظت قرار بگیرند. تا زمانی که همه ما ایمن نباشیم، هیچ یک از ما در امنیت نیست.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد که احتمال تداوم موج های شیوع کرونا در سراسر جهان، حفاظت از تک تک مردم کره زمین در مقابل این ویروس را ضروری می کند.

وی گفت که کمتر از دو سوم کادر درمانی در سراسر جهان مجهز به دستگاههای ضدعفونی کننده دست هستند و حدود ۳ میلیارد نفر از مردم جهان آب و صابون در خانه ندارد و این مشکلی قدیمی است که نیازمند توجهی فزاینده است.

آدهانوم هشدارهای پیشین خود درباره رشد مجدد کووید۱۹ را تکرار و تاکید کرد: در حالی که ابتلا و مرگ ومیر روزانه در برخی کشورها در حال کاهش است، در برخی کشورهای دیگر رو به رشد است... این ویروس تا مدت های طولانی با ما خواهد بود و ما باید گرد هم بیاییم تا ابزار مقابله با آن را تولید و توزیع کنیم.

آدهانوم همچنین گفت که افزون بر دولت ها، بیش از ۳۰۰ هزار فرد، شرکت و موسسه نیز حدود ۲۱۰ میلیون دلار در ۶ هفته گذشته برای برنامه سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با کرونا کمک مالی ارسال کرده اند.

آخرین آمارها حاکی است که بیش از ۳ میلیون و ۶۴۴ نفر در دنیا تاکنون به کرونا مبتلا شده و بیش از ۲۵۲ هزار تن جان خود را در اثر ابتلا به آن از دست داده اند.

کلید واژه :

تاکید سازمان جهانی بهداشت

،

توزیع عادلانه امکانات

،

مقابله با کرونا

ثبت نظرات
captcha