کد خبر : ۳۴۷۱۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اعتیاد جان چند ایرانی را در سال ۹۸ گرفت

۴ هزار و ۴۷۲ نفر بر اثر گرفتار شدن در دام اعتیاد در سال گذشته جان باختند!

اعتیاد جان چند ایرانی را در سال ۹۸ گرفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بنابر اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، در سال گذشته چهار هزار و ۴۷۲ نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر، محرک، دارو های مخدر و مصرف چندگانه در کشور جان خود را از دست دادند.

این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با آمار تلفات ۳ هزار و ۶۷۲ مورد، ۲۱.۸ درصد افزایش یافته است.

از کل تلفات سوء مصرف مواد ذکر شده در کشور طی سال ۹۸؛ سه هزار و ۸۳۴ نفر مرد و ۶۳۸ نفر زن بودند.

در این مدت استان های تهران با یک هزار و ۱۴۴، فارس با ۴۰۱ و خراسان رضوی با ۳۲۳ فوتی بیشترین و استان های سمنان و ایلام هر کدام با ۲۶، هرمزگان و آذربایجان غربی با ۲۷ و قم با ۳۰ فوتی کمترین آمار تلفات اعتیاد را داشتند همچنین بیشترین آمار تلفات اعتیاد با ۴۰۷ نفر در تیرماه ثبت شده است.

گفتنی است بر اساس آمار های موجود از کل تلفات اعتیاد در سال گذشته یک هزار و ۹۰ نفر به دلیل سوءمصرف مواد مخدر، یک هزار و ۹۰۸ نفر به دلیل مصرف دارو های مخدر، ۲۰۷ نفر بر اثر مصرف مواد محرک و یک هزار و ۲۶۷ نفر بر اثر مصارف چندگانه جان خود را از دست دادند.

مجرد ها در صدر تلفات اعتیاد

از بین افراد فوت شده بر اثر اعتیاد ۴۶.۸ درصد مجرد، ۳۸.۶ درصد متأهل، ۹.۲ درصد مطلقه یا همسر از دست داده بودند و وضعیت تأهل ۵.۴ درصد نامشخص بود.

بیشتر فوت شدگان اعتیاد تحصیلات زیر دیپلم داشتند

همچنین از لحاظ سطح تحصیلات، ۶۲.۲ درصد افراد متوفی کمتر از دیپلم، ۲۴.۳ درصد دیپلم، ۷.۳ درصد دارای تحصیلات دانشگاهی و سطح تحصیلات ۶.۱ درصد نامعلوم بوده است.

۳۰ تا ۳۹ ساله ها بیشترین متوفیان اعتیاد

از لحاظ سنی ۵.۱ درصد کمتر از ۱۸ سال، ۲۷.۱ درصد ۱۸ تا ۲۹ سال، ۳۰.۹ درصد ۳۰ تا ۳۹ سال، ۲۱ درصد ۴۰ تا ۴۹ سال، ۱۵.۸ درصد بالای ۵۰ سال و سن یک دهم درصد افراد نامعلوم بوده است.

کلید واژه :

اعتیاد

،

مرگ

ثبت نظرات
captcha