کد خبر : ۳۴۷۱۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید آنتی بادی در بدن تعداد زیادی از مبتلایان به کووید۱۹

تحقیقات در انگلیس نشان می دهد در بدن تعداد زیادی از مبتلایان به کووید۱۹ آنتی بادی تولید می شود.البته مشخص نیست آنتی بادی تولید شده در برابر عفونت های بعدی مصونیت ایجاد می کند یا خیر.

تولید آنتی بادی در بدن تعداد زیادی از مبتلایان به کووید۱۹

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از رویترز، پژوهش ها در انگلیس نشان داده که بدن بیشتر افرادی که به کووید۱۹ مبتلا می شوند،  آنتی بادی تولید می کند. اما به گفته جاناتان ون تام معاون ارشد پزشکی انگلیس هنوز نمی توان مطمئن بود که تولید آنتی بادی ایمنی در برابر ویروس به وجود می آورد.

ون تام در کنفرانس روزانه خود گفت: تاکنون  در جریان خون تعداد زیادی از افرادی که  مبتلا به کووید۱۹ بوده اند، آنتی بادی وجود داشته است. این روند نشان می دهد پس از ابتلا به ویروس در بدن افراد آنتی بادی تولید می شود. سوال بعدی اینجاست که آیا آنتی بادی تولید شده در برابر عفونت های بعدی مقاومت ایجاد می کند یا خیر.  البته این بیماری قبلا شایع نشده  و پاسخ این سوال در هیچ تحقیقی وجود ندارد.

به گفته ون تام آنتی بادی که بدن انسان در واکنش به ویروس های کرونای دیگر به وجود آمده ، لزوما  سال ها در بدن انسان نمی ماند. البته هنوز مشخص نیست آنتی بادی تولید شده در برابر کووید ۱۹ در بدن انسان چه وضعیتی خواهد داشت.

مت هانکوک وزیر بهداشت انگلیس اضافه کرد دولت  مشغول مذاکره با شرکت داروسازی سوئیسی Roche درباره تست آنتی بادی است.

کلید واژه :

تولید آنتی بادی

،

مبتلایان به کووید۱۹

،

کووید۱۹

ثبت نظرات
captcha