کد خبر : ۳۴۷۱۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار WHO نسبت به درمان های سنتی کووید-۱۹

سازمان جهانی بهداشت (WHO) نسبت به کاربرد روش های سنتیِ تایید نشده برای درمان کووید-۱۹ هشدار داد.

هشدار WHO نسبت به درمان های سنتی کووید-۱۹

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: گونه های گیاهی دارویی از قبیل "درمنه سانتونیکا" که به عنوان روشی برای درمان بیماری کووید-۱۹ معرفی شده باید ابتدا مورد بررسی قرار گیرد و عوارض جانبی احتمالی آن مشخص شود.

این سازمان اعلام کرد: از داروهای سنتی که به روش علمی مورد تایید قرار گرفته حمایت می شود و ممکن است داروهای جایگزین و مکمل با فوائد بسیاری همراه باشند.

تلاش ها برای یافتن روش درمانی بیماری کووید-۱۹ موجب شده تا فوائد گیاهان دارویی از قبیل "درمنه سانتونیکا" مورد بحث قرار گیرد.

رئیس جمهوری ماداگاسکار بر اساس فوائد این گونه گیاهی از آن به عنوان روش درمانی بیماری کووید-۱۹ نام برده است. در حالی که این ترکیب گیاهی هنوز به روش علمی مورد آزمایش قرار نگرفته، روسای چندین کشور آفریقایی به سفارش این داروی گیاهی اقدام کرده اند.  

دفتر منطقه آفریقای سیاه سازمان جهانی بهداشت در اطلاعیه ای اعلام کرد: حتی در صورتیکه روش های درمانی بر اساس فرایندهای طبیعی و سنتی باشد تایید اثربخشی و ایمنی آن ها از طریق آزمایشات و بررسی ها حیاتی است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سازمان جهانی بهداشت از همکاری با موسسات تحقیقاتی خبر داده تا محصولات دارویی سنتی به عنوان روش درمانی بیماری کووید-۱۹ مورد بررسی قرار گیرند.

کلید واژه :

هشدار WHO

،

درمان های سنتی کووید

،

۱۹

،

کووید

،

۱۹

ثبت نظرات
captcha