کد خبر : ۳۴۷۱۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ممنوعیت برداشت گیاهان بهاری برای مقابله با شیوع کرونا

رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: امسال برای پیشگیری از شیوع کرونا برداشت گیاهان خودروی بهاری در استان ممنوع است.

ممنوعیت برداشت گیاهان بهاری برای مقابله با شیوع کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، وحید عزیزی با اشاره به برداشت گیاهان خودروی بهاری به شکل دسته جمعی، گفت: امسال برای جلوگیری از شیوع کرونا هر نوع برداشت دسته جمعی این گیاهان در سطح منابع طبیعی استان ممنوع است.

عزیزی اضافه کرد: برداشت گیاهان خودروی بهاری در عرصه های منابع طبیعی استان به شکل کاملا سنتی و به صورت گروهی و با دست انجام می شود که با توجه به احتمال شیوع کرونا امسال هر نوع برداشت  این محصولات ممنوع اعلام شده و با متخلفین برخورد خواهد شد.

رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه ادامه داد: این ممنوعیت برداشت گیاهان خودروی بهاری گیاهانی مثل کنگر، ریواس، پیچک و سایر گونه های گیاهان خودرو در عرصه های منابع طبیعی استان را شامل می شود.

عزیزی اضافه کرد: برداشت گیاهان خودروی بهاری توسط اشخاص و برای مصرف خانوادگی مشکلی ندارد، هرچند توصیه می شود خانواده ها در صورت اقدام به برداشت گیاهان خودروی بهاری حتما رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را داشته باشند.

عزیزی با بیان اینکه استان کرمانشاه حدود 1.2 میلیون هکتار مرتع دارد، گفت: استان کرمانشاه 140 گونه گیاهی خودرو دارد که بعضی از این گونه ها خوراکی بوده و برخی کاربردهای صنعتی، دارویی و... دارند.

 وی ادامه داد: برخی از گیاهان خودروی بهاری تولیدی در استان مثل کنگر به کشور عراق صادر می شوند که امسال برداشت و صادرات این نوع گیاهان  برای مقابله با شیوع کرونا ممنوع است.

کلید واژه :

برداشت گیاهان بهاری

،

مقابله با شیوع کرونا

ثبت نظرات
captcha