کد خبر : ۳۴۷۱۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ربات ها آزمایشگاه کووید۱۹ را می چرخانند

گروهی از ربات ها روزانه ۲۰۰ نمونه آزمایشگاهی کووید۱۹ را تحلیل می کنند. به این ترتیب کارآمدی و سرعت انجام آزمایش ارتقا می یابد.

ربات ها آزمایشگاه کووید۱۹ را می چرخانند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، گروهی از ربات ها به محققان کمک می کنند فرایند تحلیل نمونه های آزمایشگاهی کووید۱۹ را سریع تر انجام دهند. 

محققان دانشگاه UCبرکلی و انستیتو نوآوری ژنومیکUCSF از این بات ها در یک آزمایشگاه استفاده کرده اند و به این ترتیب تقریبا کل فرایند تست اتوماتیک شده است.

یکی از این ربات ها نمونه های بیماران را به داخل آزمایشگاه و به صفحاتی دارای سوراخ منتقل می کند. در این میان ربات دیگر تست qPCR را انجام می دهد. محققان ناظر بر ربات ها ادعا می کنند آنها روزانه ۲۰۰ نمونه را آزمایش می کنند. 

محققان امیدوارند این سیستم پس از ارتقا بتواند روزانه هزار نمونه را بررسی کند و در صورت لزوم ظرفیت آن به ۳ هزار تست در روز نیز برسد.

آزمایشگاه می تواند نمونه را در کمتر از ۲۴ ساعت تحلیل کند.این روش و ماشین های مربوط به آن در انواع دیگر تست ها آزمایش شده اند و آنها امیدوارند با تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا واحدی توسعه دهند که احتمالا اشتباهات انسانی را بکاهد و همزمان سرعت انجام تست ها را افزایش دهد.

علاوه بر آن چنین واحدی مدت زمان انتظار برای دریافت نتیجه آزمایش ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می دهد.

کلید واژه :

ربات

،

آزمایشگاه

،

کووید۱۹

ثبت نظرات
captcha