کد خبر : ۳۴۷۱۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

داروی هپاتیت به درمان کرونا کمک می کند

محققان با اجرای شبیه سازی های رایانه ای دریافتند که چندین داروی هپاتیت، توانایی سرکوب ویروس کرونا را دارند.

داروی هپاتیت به درمان کرونا کمک می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دویچه وله، محققان آلمانی با اجرای شبیه سازی های رایانه ای، داروهای موجود برای مقابله با ویروس کرونا را شناسایی کردند.

پژوهشگران دانشگاه ماینز در این پروژه دریافتند، داروهای مورد استفاده در درمان هپاتیت C نیز ممکن است به درمان کرونا کمک کند.

چندین دارویی که برای درمان عفونت ویروسی هپاتیت C تأیید شده اند، به عنوان کاندیداهای بالقوه علیه COVID-19 شناخته شده اند.

این نتیجه تحقیقاتی است که براساس محاسبات گسترده با استفاده از ابر رایانه MOGON II در دانشگاه ماینز جوهانس گوتنبرگ (JGU) انجام شده است.

همانطور که محققان JGU در مقاله خود که اخیراً در وب سایت سازمان جهانی بهداشت (WHO) منتشر شده است توضیح دادند، فهرست حدود ۴۲ هزار ماده متفاوت را که به پروتئین های کووید- ۱۹ متصل می شوند و نفوذ ویروس را در بدن انسان سرکوب می کنند، وجود دارد.

محقق این پژوهش می گوید: این یک خبر خارق العاده است که ما تعدادی داروی مورد تأیید هپاتیت C را به عنوان کاندیداهای امیدوارکننده برای درمان  ویروس کرونا پیدا کردیم.

محققان با استفاده از ابر رایانه MOGON II، طی دو ماه بیش از ۳۰ میلیارد محاسبه واحد انجام دادند و دریافتند که ترکیبات موجود در چهار داروی هپاتیت  simeprevir ، paritaprevir ، grazoprevir و velpatasvir ممکن است قادر به جلوگیری از عفونت کرونا باشد. 

کلید واژه :

داروی هپاتیت

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha