کد خبر : ۳۴۷۱۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ادعای درمان کووید-۱۹ با داروی گیاهیِ بومی ماداگاسکار

مقامات ماداگاسکار می گویند که تعدادی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در این کشور با مصرف نوعی داروی گیاهی بهبود پیدا کرده اند.

ادعای درمان کووید-۱۹ با داروی گیاهیِ بومی ماداگاسکار

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در ماداگاسکار روش درمانی برای مقابله با کروناویروس ارائه شده که با کمک آن ۹۲ بیمار از حدود ۱۲۸ فرد آلوده به این ویروس بهبود پیدا کرده اند و تعداد فوتی های این بیماری نیز صفر اعلام شده است.

همزمان با ادعای مطرح شده در ماداگاسکار نسبت به تاثیر این داروی گیاهی در درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بسیاری از کشورها تاثیرگذاری این دارو را زیر سوال برده اند چرا که معتقدند این ترکیب گیاهی به تایید سازمان جهانی بهداشت (WHO) نرسیده است.

با ارائه این دارو در ماداگاسکار، معاون وزیر بهداشت گینه استوایی خواهان دریافت این ترکیب دارویی شده تا با کمک آن مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ بهبود پیدا کنند.

کامبوج نیز از دیگر کشورهایی است میزان اثربخشی این داروی گیاهی را بالا اعلام کرده است. از ۱۲۲ مورد ابتلا ۱۱۹ نفر بهبود پیدا کرده و مورد فوتی نیز گزارش نشده است.

به گزارش پایگاه خبری thebbcghana، همچنین سنگال از دیگر کشورهایی است که خواهان دریافت این دارو به منظور درمان مبتلایان به این بیماری است.

گفته می شود که معجون گیاهی موسوم به ""کووید اورگانیک"" از گیاه "درمنه سانتونیکا" و افزودنی های دیگر تهیه شده و پس از آزمایش روی کمتر از ۲۰ بیمار در کشور آفریقایی ماداگاسکار به عنوان درمان طبیعی کرونا معرفی شده است.

گیاه درمنه سانتونیکا یکی از ترکیبات داروی مالاریاست.

تانزانیا از ماداگاسکار معجون ضد کرونا وارد می کند

اکنون جان ماگوفولی، رئیس جمهوری تانزانیا از واردات این معجون گیاهی از ماداگاسکار خبر داده است.

ماگوفولی در تلویزیون تانزانیا گفت: هواپیمایی به ماداگاسکار فرستاده می شود تا محموله معجون گیاهی کووید اورگانیک را به تانزانیا ببرد

بنابر گزارش بی بی سی، سازمان جهانی بهداشت در پاسخ به سوالی درباره خاصیت این معجون تاکید کرد که این سازمان،  هنوز هیچ دارویی را برای پیشگیری یا درمان قطعی کرونا تایید نمی کند و در مورد خوددرمانی نیز هشدار داده است.

سازمان جهانی بهداشت می گوید که تعلل دولت تانزانیا در اعمال محدودیت های سختگیرانه باعث افزایش تعداد بیماران در این کشور شده است.

موسسه ملی طب مکمل و جایگزین در آمریکا، زیرمجموعه "موسسات ملی سلامت" نیز درباره کاربرد درمان های سنتی مانند داروها یا دم نوش های گیاهی برای مقابله با کرونا هشدار داده است.

کلید واژه :

درمان کووید

،

۱۹

،

دارو

،

ماداگاسکار

ثبت نظرات
captcha