کد خبر : ۳۴۷۱۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سازمان غذا و داروی آمریکا به تست آنتی بادی کرونا مجوز داد

سازمان غذا و داروی آمریکا برای انجام آزمایش آنتی بادی به منظور تشخیص سابقه ی ابتلای افراد به بیماری کووید-۱۹ به شرکت داروسازی سوئیسی Roche Holding AG مجوز "استفاده اضطراری" داد.

سازمان غذا و داروی آمریکا به تست آنتی بادی کرونا مجوز داد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سازمان غذا و داروی آمریکا برای انجام آزمایش آنتی بادی به منظور تشخیص سابقه ی ابتلای افراد به بیماری کووید-۱۹ به شرکت داروسازی سوئیسی Roche Holding AG مجوز "استفاده اضطراری" داد.

 هدف از آزمایش آنتی بادی کروناویروس تعیین این موضوع است که آیا فرد تاکنون در معرض کروناویروس قرار گرفته و آیا بدنش آنتی بادی که به معنای مصونیت نسبت به این بیماری است را ساخته یا خیر؟

شرکت Roche برای کشورهایی که علامت CE اروپا را پذیرفته اند و در ایالات متحده نیز تحت مجوز استفاده اضطراری، ظرفیت آزمایش های بالقوه میلیونی بالایی را در ماه مه ارائه داده و ظرفیت های بعدی را نیز پس از آن افزایش می دهد.

این آزمایش روی آنالیزورها یا تحلیلگرهای cobas e Roche که به طور گسترده در سراسر جهان موجود است، در دسترس است.

تحلیلگر یا اتوماتیک آنالایزر، دستگاهی در آزمایشگاه پزشکی و طراحی شده برای اندازه گیری انواع مختلف مواد شیمیایی و آنزیمی در تعداد زیاد برای نمونه های خون انسانی است. این دستگاه ها کاملا خودکار و با کمترین دخالت متصدی و با سرعت بالا آزمایش ها را انجام می دهد.

این شرکت خاطر نشان کرده است که تست های منفیِ (تشخیص) سرولوژی ۹۹.۸ درصد و تست های مثبت (حساسیت) ۱۰۰ درصد درست تشخیص داده می شوند.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، تاکنون ابتلای بیش از سه میلیون و ۵۶۸ هزار نفر به بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان تایید شده که از این میان بیش از ۲۴۸ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. همچنین شمار بهبودیافتگان از یک میلیون و ۱۵۷ هزار نفر بیشی گرفته است. این موارد ابتلا که ابتدا در ماه دسامبر در چین شناسایی شد، اکنون در ۲۱۲ کشور و منطقه جهان به ثبت رسیده است.

کلید واژه :

سازمان غذا و داروی آمریکا

،

تست آنتی بادی کرونا

ثبت نظرات
captcha