کد خبر : ۳۴۷۱۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش دمای هوا کرونا را ضعیف می کند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: خوشبختانه شواهد نشان می دهد افزایش دمای هوا به ضعیف شدن  ویروس کمک می کند اما مردم باید همچنان نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا مجدداً شاهد افزایش شیوع بیماری نباشیم .

افزایش دمای هوا کرونا را ضعیف می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر حمیدرضا مژگانی گفت: بر اساس نتایج تست های آزمایشگاهی آمار شیوع ویروس کرونا رو به کاهش است و این امر ماحصل رعایت اصول بهداشتی توسط مردم و زحمات و تلاش های شبانه روزی کادر بهداشتی و  درمانی است.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از علوم پزشکی البرز، این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در پاسخ به این که آیا ویروس کرونا انواع مختلفی دارد و علائم بالینی آن متفاوت است عنوان کرد: مطالعات معتبر ویروس کرونا را در سه گروه A,Bو C طبقه بندی کرده اند اما اینکه این سه گروه علائم بالینی متفاوتی ایجاد می کنند در هیچ تحقیقی به اثبات نرسیده است .

متخصص ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی البرز خاطر نشان کرد: وقتی ویروس وارد بدن افراد از نژادهای متفاوت می شود در ابتدا با میزبان خود اندکی یکسان سازی انجام می دهد و به میزان خیلی کمی جهش می کند اما به این معنا نیست که سیمای  کلی بیماری تغییر می کند .

وی در مورد انجام تست کرونا برای همه افراد عنوان کرد: این تست فقط با نظر متخصص عفونی، ریه و یا گوش و حلق و بینی پس از تب سنجی و علائم بالینی انجام می شود و هنوز امکان پذیر نیست تا برای همه افراد تست انجام شود.

مژگانی افزود: خوشبختانه شواهد نشان می دهد افزایش دمای هوا به ضعیف شدن  ویروس کمک می کند اما مردم باید همچنان نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا مجدداً شاهد افزایش شیوع بیماری نباشیم .

انتهای پیام

کلید واژه :

افزایش دمای هوا

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha