کد خبر : ۳۴۷۱۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چگونه با حشرات خانگی مبارزه کنیم

همزمان با گرم تر شدن هوا، عنکبوت ها، موریانه ها، مگس ها، مورچه ها، سوسک ها و حشرات مشابه وارد خانه ها می شوند. اما بسیار مهم است که بتوانیم راهکاری برای پراکنده کردن این موجودات داشته باشیم.

چگونه با حشرات خانگی مبارزه کنیم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، همزمان با گرم تر شدن هوا، عنکبوت ها، موریانه ها، مگس ها، مورچه ها، سوسک ها و حشرات مشابه وارد خانه ها می شوند. اما بسیار مهم است که بتوانیم راهکاری برای پراکنده کردن این موجودات داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اکنون که بسیاری از ما به علت همه گیری کروناویروس در تلاش برای تمیز نگه داشتن خانه های خود هستیم بسیاری از ما نگرانیم که حضور حشرات در خانه باعث یک مشکل مضاعف نشود. ما برای این مشکل سه توصیه جالب داریم:

برای فراری دادن مارمولک ها از ادویه استفاده کنید
حشرات کوچک اغلب توسط ادویه های خانگی جذب می شوند. ادویه ها و سس های طعم دار و تند، مارمولک ها را بیرون می کشند. یک اسپری آب به همراه سس تند، پیاز، آب سیر یا پودر فلفل و چیلی را در مناطق تاریک (پشت کابینت و مبلمان)، پنجره ها و در ها اسپری کنید. اگر راه حل کار نکند، توپ های کوچک ساخته شده از قهوه و پودر تنباکو را زیر کابینت ها یا مناطق تاریک در خانه بیندازید.

عنکبوت ها را با گیاهان فراری دهید
بسیاری از گیاهان و روغن های طبیعی عنکبوت ها را با موفقیت بسیار دفع می کنند. اکالیپتوس، سیر و برخی دیگر از سبزیجات معطر در دفع عنکبوت ها قوی عمل می کنند. جالب است بدانید که که شاه بلوط نیز می تواند عنکبوت ها را جذب کند و در نتیجه با قرار دادن شاه بلوط در نزدیکی پنجره ها و درها، عنکبوت ها را پیدا می کنید.

خط حرکت مورچه ها را متوقف کنید
قدم اول در دفع دقیق مورچه ها، انهدام خط حرکت مورچه ها است. مورچه ها جذب مواد غذایی باقی مانده، باقی مانده آبمیوه ها و مواد دارای چسبندگی می شوند. اگر قسمت های سینک و پیشخوان فاقد مواد غذایی و آب های راکد است بهتر است برای دفع مورچه ها، مواردی مانند خیار، نعنا، دارچین، میخک، فلفل، قهوه و آب لیمو را امتحان کنید.

کلید واژه :

حشرات خانگی

،

مبارزه

ثبت نظرات
captcha