کد خبر : ۳۴۷۱۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چگونه کره جنوبی با ایده شهر هوشمند COVID-۱۹ را مهار کرد

کره جنوبی یکی از کشور هایی است که علی رغم نزدیکی به کانون اولیه شیوع بیماری کرونا (چین) موفق شده است تا حدود زیادی کرونا را مهار کند. این کشور با تکیه بر ایده شهر هوشمند در این کار موفق عمل کرده است.

چگونه کره جنوبی با ایده شهر هوشمند COVID-۱۹ را مهار کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کره جنوبی یکی از کشور هایی است که علی رغم نزدیکی به کانون اولیه شیوع بیماری کرونا (چین) موفق شده است تا حدود زیادی کرونا را مهار کند. این کشور با تکیه بر ایده شهر هوشمند در این کار موفق عمل کرده است.


به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، از جمله اقداماتی که باعث نقض قوانین حفظ حریم خصوصی در آمریکا می شود بررسی همه جانبه فعالیت های شهروندان است، ولی کره جنوبی همین کار را انجام داده است.

کره جنوبی تنها کشور جهان است که شیوع عمده COVID-۱۹ را تحت کنترل دارد. در حال حاضر اکثر مشاغل در این کشور دایرند. این کشور به راه حل های پیشرفته تکیه می کند. برای مثال یک برنامه دولتی موقعیت مکانی ورودی های جدید فرودگاه را ردیابی می کند و دستبند های پیگیری مکان اجباری به افرادی داده می شود که قوانین قرنطینه را زیر پا می گذارند.

مقامات بهداشت کره همچنین در حال توسعه ابزار "شهر هوشمند" برای تقویت شبکه های آزمایش و ردیابی تماس هستند، اما برخی از طرفداران حفظ حریم خصوصی لین ایده را مورد نقد قرار می دهند. فراتر از رویکرد های پیشرفته، کره جنوبی صد ها میلیون دلار نیز برای یک اقدام ساده تر خرج کرده است: انجام آزمایش های COVID-۱۹ به طور گسترده.

در سئول کره جنوبی بسیاری از بخش های زندگی روزمره علی رغم همه گیری کرونا به حالت عادی باز گشته است. در هفته های اخیر که دولت کره کره شروع به سرکوب اقدامات دوردست اجتماعی کرده است، رستوران ها، مراکز خرید و پارک ها پر شده اند. این اولین کشور در جهان است که شیوع COVID-۱۹ بزرگ را تحت کنترل دارد. طبق گفته های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های کره جنوبی، موارد ابتلا در کره جنوبی در ۲۸ فوریه به ۹۰۹ نفر رسید و از آن به بعد به تدریج کاهش یافته است.


این کشور COVID-۱۹ را با تست های سریع و همچنین با تکیه بر راه حل های پیشرفته دیگر فناوری کنترل کرده است: یک برنامه دولتی موقعیت مکانی همه بازدید کنندگان جدید کشور را ردیابی می کند. افرادی که قرنطینه را نقض می کنند باید یک دستبند ردیابی موقعیت مکانی را بپوشند. فناوری "شهر هوشمند" برای تقویت شبکه های ردیابی مخاطبان کمک کرده است.

موفقیت چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا می تواند به عنوان درسی برای سایر کشور ها مانند ایالات متحده باشد. در حالی که اختلافات واضحی بین دو کشور وجود دارد. در کره جنوبی یک برنامه هوشمند اجباری از طریق تلفن همراه، موقعیت مکانی همه ورود های جدید به کشور را ردیابی می کند. به گفته مقامات بهداشت کره، تقریبا نیمی از موارد جدید در کره جنوبی در هفته های اخیر مربوط به سرپرستان بوده است.

در کره جنوبی تازه واردان باید یک برنامه هوشمند تلفن هوشمند را بارگیری کنند که مکان آن ها را ردیابی می کند و از آن ها می خواهد هرگونه علائمی را گزارش دهند. حتی افراد بدون علائم مجبور می شوند به مدت دو هفته خود را قرنطینه کنند، پس از آن برنامه پیامی را نشان می دهد که می گوید اجازه دارند برنامه را از تلفن خود حذف کنند.

مقامات بهداشتی از فیلم های دوربین مدار بسته، داده های مبادله کارت اعتباری، اطلاعات مسافرتی و داده های موقعیت مکانی برای کنترل بیماری استفاده کرده است. با استفاده از بانک اطلاعات شهر هوشمند، تقریباً ۱۰ دقیقه طول می کشد تا مشخص شود شرایط چگونه است. دولت همچنین در حال جمع آوری دوربین های مادون قرمز برای شناسایی تب و تجهیزات پزشکی دیگر است.

دولت کره جنوبی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای خرید تجهیزات پزشکی و ساخت اتاق های جداسازی اختصاص داده است، زیرا پیش بینی می شود مبارزه با COVID-۱۹ تا ماه های آینده ادامه یابد.

کلید واژه :

کره جنوبی

،

شهر هوشمند

،

COVID

،

۱۹

ثبت نظرات
captcha