کد خبر : ۳۴۷۱۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انتشار کتاب محققان ایرانی درباره فرآورده های زیست پزشکی توسط اسپرینگر

کتاب Biomedical Product Development: Bench to Bedside توسط ناشر بین المللی اسپرینگر (Springer) منتشر شد.

انتشار کتاب محققان ایرانی درباره فرآورده های زیست پزشکی توسط اسپرینگر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کتاب "Biomedical Product Development: Bench to Bedside" که به دعوت موسسه بین المللی Springer از تیم Editorial، با حضور دکتر بابک ارجمند رییس مرکز تحقیقات سلول درمانی و پزشکی بازساختی و سرپرست تیم، دکتر مولود پیاب از مرکز تحقیقات چاقی و عادات غذایی و پریسا گودرزی از مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی به رشته تحریر درآمده بود، منتشر شد.

این کتاب که مراحل نگارش آن از سال ۲۰۱۸ آغاز شده و در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی به اتمام رسیده است، دربرگیرنده مفاهیم اساسی زنجیره تولید فرآورده های زیست پزشکی شامل محصولات سلولی، دارویی و نظایر آن است.

در این کتاب همه فرایندهای آماده سازی یک محصول Biomedical از ابتدایی ترین مراحل ایده تا مطالعات آزمایشگاهی و تجربی، مطالعات حیوانی، کارآزمایی های بالینی و نهایتا فازهای ورود به حوزه تجاری سازی مورد بحث قرار گرفته است.

همچنین، این کتاب اطلاعات اولیه و بنیادینی را در اختیار جامعه وسیعی متشکل از دانشجویان، محققان و متخصصین حوزه زیست پزشکی قرار می دهد و آن ها را با چگونگی طراحی اصولی یک مطالعه تجربی به منظور انجام مطالعات پیش بالینی و نیز طراحی و اجرای کارآزمایی بالینی و در نهایت نیل به یک محصول بیولوژیک استاندارد آشنا می کند.

اصول و ملاحظات اخلاقی مربوط به مراحل مختلف این زنجیره نیز از جمله اطلاعات سودمندی است که مطالعه این کتاب در اختیار خوانندگان خود قرار می دهد.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، این کتاب متشکل از ۱۳ فصل و با مشارکت ۲۷ نویسنده شامل اساتید، پژوهشگران، دانشجویان و سایر متخصصان همکار مرکز تحقیقات سلول درمانی و پزشکی بازساختی در اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی توسط موسسه Springer منتشر شد و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

کلید واژه :

انتشار کتاب

،

فرآورده های زیست پزشکی

،

اسپرینگر

ثبت نظرات
captcha