کد خبر : ۳۴۷۱۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اولویت کرونا بیماران سکته مغزی را دچار مشکل کرده است

انجمن سکته مغزی ایران در بیانیه ای اعلام کرد، اولویت درمان کرونا خواسته و ناخواسته سبب چشم پوشی شمار بسیار زیادی از بیماران سکته مغزی به مراکز درمانی شده و…

اولویت کرونا بیماران سکته مغزی را دچار مشکل کرده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در این بیانیه که امروز(یکشنبه) انتشار یافته، آمده است: دورانی سخت و تجربه ای دردناک پیش روی جهان است. بحرانی که همه دنیا را غافلگیر کرد و نشان داد که هنوز طبیعت قدرت آن را دارد که نیروی علم و تکنولوژی بشر را به چالش جدی بکشد. 
«انجمن سکته مغزی در کنار دیگر انجمن های علمی و مردم نهاد کشور، تمام تلاش خود را در این دوران سخت و پر التهاب بیماری کرونا به کار گرفته است تا سلامت بیماران برقرار شود. در همین راستا با وجود اولویت قطعی بر درمان کرونا، مراقبت از بیماران دیگر را نباید فراموش کنیم. متاسفانه در طی این مدت شمار زیادی از بیماران سکته مغزی از مراجعه به مراکز درمانی  خواسته یا ناخواسته، چشم پوشی کرده اند و این امر باعث افزایش چشمگیر عوارض و ناتوانیهای ناشی از سکته مغزی در این بیماران شده است.»

انجمن سکته مغزی ایران در این بیانیه افزود: نکته شایان توجه گزارشات نگران کننده از نقش احتمالی کرونا در افزایش سکته مغزی بخصوص در افراد جوان می باشد. حالا که به همت وزارت بهداشت و انجمن سکته مغزی در طی ۳ سال اخیر پیشرفت شایانی در درمان بیماران سکته مغزی صورت گرفته است، حیف است که این نهال نوپا در سیلاب سهمگین کرونا پژمرده و نحیف گردد. انجمن سکته مغزی ایران ضمن قدردانی و سپاس از زحمات کادر  درمانی کشور، اعلام میدارد همکاران ما در حیطه درمان سکته مغزی، شبانه روز آماده پذیرش بیماران سکته حاد مغزی می باشند. درمان بیماران سکته حاد مغزی را فراموش نمی کنیم، هرچند کرونا را هم شکست میدهیم.
در این بیانیه آمده است: انجمن سکته مغزی ایران از همگی دعوت مینماید تا با حمایت از "پویش صدای سکته مغزی " زمان طلایی را در درمان سکته حاد مغزی از دست ندهیم، یادمان باشد صدای سکته مغزی را دردوران کرونا بلندتر بشنویم.

کلید واژه :

کرونا

،

سکته مغزی

ثبت نظرات
captcha