کد خبر : ۳۴۷۰۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

امارات روش درمان کرونا با سلول های بنیادی را اعلام کرد

پزشکان و محققان اماراتی در درمان ویروس کرونا از سلول های بنیادی استفاده می کنند و به این خاطر از وزارت اقتصاد این کشور گواهی ثبت اختراع دریافت کردند.

امارات روش درمان کرونا با سلول های بنیادی را اعلام کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش دیروز (جمعه) خبرگزاری رسمی امارات (وام)، در این شیوه، سلول های بنیادی از خون بیمار مبتلا گرفته و پس از فعال سازی آن دوباره به بیمار تزریق می شود.

در این شیوه، فرض بر آن است که با تزریق سلول های بنیادی، سلول های ریه احیا و واکنش سیستم ایمنی بدن در مبارزه با کرونا تعدیل می یابد و در نتیجه به سلول های سالم آسیب نمی رسید.

 این درمان روی ۷۳ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در امارات نتیجه مثبت و در ۲ مورد نتیجه منفی داشته، اما آزمایش ها در مورد اثربخشی آن همچنان ادامه دارد و پیش بینی می شود، این روند تا دو هفته آینده در مراکر درمانی این کشور ادامه داشته باشد.

 این درمان یک روش جایگزین نیست و همراه با اقدامات پزشکی پیشین و به عنوان یک کمک به پروتکل درمانی، به بیماران ارایه می شود.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

کلید واژه :

امارات

،

روش درمان کرونا

،

سلول های بنیادی

نظرات کاربران
Masoud 1399/02/16 07:20
0
0
در روش آنها، سلولهای بنیادین تزریق آنطور که در مقاله شما ذکر شده نمی شوند بلکه بصورت ذرات ریزی به ریه فرد مانند بخور و از طریق سیستم تنفس دمیده می شود.
ثبت نظرات
captcha