کد خبر : ۳۴۷۰۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اپلیکیشن رصد کرونا در انگلیس با استفاده از بلوتوث

اپلیکیشن اختصاصی انگلیس برای ردگیری و شناسایی افراد مبتلا به کرونا در حال طراحی است و پیش بینی می شود ظرف دو تا سه هفته آینده در دسترس عموم قرار بگیرد.

اپلیکیشن رصد کرونا در انگلیس با استفاده از بلوتوث

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از زددی نت، طراحی این اپلیکیشن با همکاری شرکت ان اچ اس ایکس صورت می گیرد. دولت انگلیس اعلام کرده که عموم مردم این کشور باید از اپلیکیشن ردگیری کرونا در سطح ملی استفاده کنند تا بتوان به کاهش شیوع ویروس مذکور امیدوار بود.

اپلیکیشن یادشده با بررسی موقعیت جغرافیایی افراد مبتلا به کرونا به سایرین در مورد عبور از محله های آلوده به این ویروس یا رد شدن از کنار مبتلایان به کرونا هشدار می دهد. بر این اساس افراد می توانند مسیرهای ایمن تری را در حین رفت و آمد در مناطق مختلف انتخاب کنند تا احتمال ابتلای آنها به کرونا کمتر شود. اپلیکیشن یادشده بر مبنای استفاده از فناوری بلوتوث عمل می کند.

دولت انگلیس امیدوار است حداقل ۶۰ درصد از مردم این کشور اپلیکیشن یادشده را نصب کرده و مورد استفاده قرار دهند تا بتوان ویروس کرونا را مهار کرد.

پیش از این شرکت های گوگل و اپل از همکاری با یکدیگر برای عرضه اپلیکیشنی مشابه خبر داده و برخی کشورها هم از استفاده از آن استقبال کرده بودند. اما انگلیس بر استفاده از یک برنامه بومی و داخلی اصرار دارد.

کلید واژه :

اپلیکیشن رصد کرونا

،

انگلیس

،

بلوتوث

ثبت نظرات
captcha