کد خبر : ۳۴۷۰۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جهان برای جلوگیری از ویروس کرونا به ۱۴ میلیارد دوز واکسن احتیاج دارد

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و از سرشناس ترین چهره های دنیای فناوری که مدتی است مبالغی سنگین را به امور خیریه اختصاص می دهد اخیرا نیز برای مبارزه با ویروس کرونا تلاش هایی گسترده ترتیب داده است. بنیاد بیل گیتس تاکنون ۲۵۰ میلیون دلار برای جنگ با COVID-۱۹ تعهد کرده است و اکنون می گوید جهان به ۱۴ میلیارد دوز واکسن نیاز دارد تا کرونا را شکست دهد.

جهان برای جلوگیری از ویروس کرونا به ۱۴ میلیارد دوز واکسن احتیاج دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و از سرشناس ترین چهره های دنیای فناوری که مدتی است مبالغی سنگین را به امور خیریه اختصاص می دهد اخیرا نیز برای مبارزه با ویروس کرونا تلاش هایی گسترده ترتیب داده است. بنیاد بیل گیتس تاکنون ۲۵۰ میلیون دلار برای جنگ با COVID-۱۹ تعهد کرده است و اکنون می گوید جهان به ۱۴ میلیارد دوز واکسن نیاز دارد تا کرونا را شکست دهد.

بیل گیتس روز پنجشنبه در مطلبی در وبلاگ خود گفت: «جهان می تواند به ۱۴ میلیارد دوز واکسن COVID-۱۹ نیاز داشته باشد و همچنین راهی برای ایجاد ایمنی افراد در برابر این بیماری لازم است.»

گیتس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «ما باید میلیارد ها دوز دارو و واکسن درست کنیم، باید آن ها را به هر نقطه از جهان برسانیم و همه این اقدامات باید هرچه سریعتر اتفاق بیفتد.» گیتس با بیان این که به هشت تا ۱۰ کاندیدای تولید واکسن امید دارد، افزود: «کارمندان مراقبت های بهداشتی و افراد در کشور های کم درآمد باید مورد حمایت قرار گیرند.»

در حالی که واکسن های بالقوه با سرعتی تاریخی در حال پیشرفت هستند، اما هنوز ماه ها یا حتی سال های زیادی باقی مانده اند تا ایمنی و اثربخشی آن ها در انسان اثبات شود. بیل گیتس معتقد است که در نهایت ممکن است ما نیاز به تولید ۱۴ میلیارد دوز واکسن COVID-۱۹ در سطح جهان داشته باشیم و از ۹ ماه تا دو سال دیگر از تولید چنین محصولاتی فاصله داریم.

گیتس گفت: «ما باید حداقل ۷ میلیارد دوز واکسن تولید و توزیع کنیم. اما اگر این یک واکسن چند دوز تزریق نیاز داشته باشد، می تواند ۱۴ میلیارد واکسن باشد. پس از کارمندان مراقبت های بهداشتی، مردم در کشور های کم درآمد باید در اولویت دریافت واکسن قرار بگیرند، زیرا احتمال ابتلا در جوامع آن ها بیشتر است.»

وی گفت که شرایط زمینه ای بهداشتی، سیستم های بهداشتی ضعیف و تراکم بالای جمعیت که اقدامات فاصله گذاری اجتماعی را سخت تر می کند، باعث می شود بیماری راحت تر گسترش یابد. گیتس افزود که ایجاد واکسن ایمن و مؤثر در بخش های تولید، ذخیره و توزیع وسیع با چالش های بزرگی همراه خواهد بود و نیاز به همکاری گسترده جهانی دارد.

کلید واژه :

بیل گیتس

،

جهان

،

ویروس کرونا

،

واکسن

ثبت نظرات
captcha