کد خبر : ۳۴۷۰۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رمدسیویر برای بیماران حاد کووید ۱۹ تایید شد

سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از داروی رمدسیویر را برای موارد اورژانسی و حادِ ابتلا به کروناویروس جدید تایید کرده است.

رمدسیویر برای بیماران حاد کووید ۱۹ تایید شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سازمان غذا و داروی آمریکا روز گذشته (جمعه) در نامه ای اعلام کرد که تجویز داروی آزمایشیِ رمدسیویر برای درمان بیماران بستری در بیمارستان که به نوع حاد کووید ۱۹ مبتلا هستند، تایید شده است.

 استفن هان، کمیسیونر این سازمان می گوید: رمدسیویر نخستین درمان داروییِ تایید شده برای کووید ۱۹ در ایالات متحده است.

هان یادآور شد: این یک پیشرفت مهم بالینی است که کاهش آماریِ چشمگیری را در مدت زمان بهبود بیماران مبتلا به کووید ۱۹ نشان داده است.

این سازمان با تایید تجویز دارو برای بیمارانِ اورژانسی اعلام کرد: مزایای درمان با رمدسیویر بر عوارض جانبی آن در مبتلایان حاد کووید ۱۹ می چربد.

هرچند تایید یک دارو برای موارد اورژانسی به معنای تایید کاملِ سازمان غذا و داروی آمریکا نیست و تنها برای شرایط خاص قابل استفاده است.

به همین خاطر در حال حاضر این سازمان تجویز داروی رمدسیویر را فقط برای کودکان و بزرگسالان مشکوک به ابتلا یا با تایید آزمایشگاهیِ ابتلا به کرونا و تنها در شرایط حاد بیماری مجاز می داند که شامل افت میزان اکسیژن خون می شود و بیمار به اکسیژن درمانی، دستگاه تنفس مصنوعی یا هر کمک اضطراری دیگر برای بهبود تنفس نیاز دارد.

به گزارش سی ان ان، عوارض جانبی احتمالی این دارو شامل افزایش آنزیم های کبدی که می تواند نشانه التهاب یا آسیب سلول های کبد باشد و همچنین واکنش هایی چون افت فشارخون، تهوع، استفراغ و تعرق هستند.

رمدسیویر در اصل به عنوان درمانی برای ویروس ابولا ساخته شد. این یک داروی ضدویروسی است و به آنزیم هایی که ویروس برای تکثیر در درون سلول های ما به آن نیاز دارد، حمله می کند.

کلید واژه :

رمدسیویر

،

کووید ۱۹

ثبت نظرات
captcha