کد خبر : ۳۴۷۰۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دستگاه تنفس مصنوعی ارزان و قابل حمل ساخته شد

شرکت ان ویدیا از تولید یک دستگاه ارزان قیمت و قابل حمل تنفس مصنوعی خبر داده که مونتاژ آن نیز بسیار ساده است و می تواند جان بیماران مبتلا به کرونا را نجات دهد.

دستگاه تنفس مصنوعی ارزان و قابل حمل ساخته شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از انگجت، ان ویدیا این دستگاه را در عرض چند هفته تولید کرده است. دستگاه یادشده دارای دو بخش اصلی است که یکی دریچه ای برقی و متعلقات آن و دیگری یک میکروکنترلر برای هدایت اکسیژن و مدیریت دستگاه است.

ان ویدیا هزینه تولید این دستگاه را تنها چندصد دلار دانسته و تصریح کرده ساخت دستگاه یادشده با سرعت بسیار بالا ممکن است و با صرف چند دقیقه وقت می توان مونتاژ آن را به پایان رساند. در نهایت دستگاه یادشده به یک نمایشگر ساده متصل می شود و در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید انبوه دستگاه تنفس مصنوعی ان ویدیا در نهایت ۳۰۰ دلار هزینه در بر دارد و بسیاری از بخش های آن با استفاده از چاپگرهای سه بعدی قابل تولید است. در صورتی که بدین منظور برنامه ریزی دقیق تری انجام شود امید می رود قیمت نهایی این دستگاه حتی به زیر ۱۰۰ دلار سقوط کند. این در حالی است که دستگاه های عادی تنفس مصنوعی بیش از ۲۰ هزار دلار قیمت دارند.

سازمان غذا و داروی آمریکا در حال حاضر در حال بررسی نقاط ضعف و قوت آن است تا مجوز نهایی استفاده از آن را صادر کند. آمریکا بعد از شیوع گسترده ویروس کرونا با کمبود جدی دستگاه های تنفس مصنوعی مواجه شده است.

کلید واژه :

دستگاه تنفس مصنوعید

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha